2. - Левски
  3. Децата на Левски спечелиха титлата на Републиканското първенство

Децата на Левски спечелиха титлата на Републиканското първенство

Децата на Левски родени през 1994 г. победиха Литекс с минималното 1:0 във финала на Републиканското първенство, предаде репортер на Novsport.com. Двубоят в Етрополе бе изгледан от почетния президент на „оранжевите” Гриша Ганчев, както и от членовете на Изпълкома Емил Костадинов и Наско Сираков. „Сините” бяга по-активният отбор през първото полувреме и логично се оттеглиха на почивката с гол преднина, който впоследствие се оказа и решаващ.

Децата на Левски родени през 1994 г. победиха Литекс с минималното 1:0 във финала на Републиканското първенство, предаде репортер на Novsport.com. Двубоят в Правец бе изгледан от почетния президент на „оранжевите” Гриша Ганчев, както и от члена на Изпълкома Наско Сираков. „Сините” бяга по-активният отбор през първото полувреме и логично се оттеглиха на почивката с гол преднина, който впоследствие се оказа и решаващ.

Левски откри резултата още в 6-ата минута, след като Стоичков центрира от корнер, а Михаил Кисьов надскочи персоналния си пазач и с глава разстреля вратаря на ловчанлии Величков. Играчите на треньора Петър Петров притиснаха своя съперник, а защитата и вратарят на Литекс  бяха подложени на доста сериозен натиск. Няколко минути преди края на полувремето халфът на „сините” Божидар Димитров изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от 20-ина метра, но топката срещна сглобката на вратата.

В началото на второто полувреме Жак Кое изведе по лявото крило Енис Евтимов, който стреля от границата на полето, но стражът Величков изби в корнер. В средата на полувремето срещата бе прекратена за около 4-5 минути, след като над стадиона се изсипа градушка. Играчите на Литекс се опитаха да стигнат до изравнителен гол в края на мача, но „сините” се справиха с хаотичния натиск на своя противник.

Състави:

Левски: Бойчев, Стоичков, М. Кисьов, Б. Димитров, Пейчев, Попадийн, Маринов, Гамаков, Коен, Добревски, Евтимов

Треньор:Петър Петров

Литекс: Величков, Тасков, Митов, Аладжов, Каракостов, Колев, Кирев, Малинов, Съръев, 10. Здравков, Цветков

Треньор: Димитър Здравчов

Главен съдия: Николай Йорданов