2. - Левски
  3. Грийн сменя Йовов в гостуването на Левски в Севлиево

Грийн сменя Йовов в гостуването на Левски в Севлиево

Мачът на стадион "Раковски" започва в 18:00 ч

Холандският полузащитник Сержиньо Грийн ще започне титуляр в днешната среща на Левски с Видима-Раковски в петия кръг на „А" група. Основната причина за това е травмата на Христо Йовов. „Десетката" на Левски пътува заедно с отбора до Севлиево за срещата, но най-вероятно няма да бъде рискувай от първата минута. Той отново има проблеми с травмата, която го мъчи вече месец. Както е известно, заради мускулен проблем Христо Йовов пропусна половината от мачовете от началото на сезона.

Другите играчи, с които Ясен Петров ще започне мача с Видима-Раковски, почти сигурно ще бъдат същите, които извоюваха голямата победа с 2:1 над АИК в четвъртък. Въпреки грешката си срещу шведите Божидар Митрев ще бъде отново титуляр. В защита вероятно ще застане обичайната четворка - Мулдер отдясно, Милиев и Иванов в средата и Веско Минев отляво. Възможно е обаче сред титулярите да попадне и мароканският бранител Шакиб Бензукан, който от началото на сезона играе рядко. Ако това стане, Иво Иванов ще седне на пейката.

Компания на Сержиньо Грийн в центъра ще прави Владимир Гаджев. Зад нападателите се очаква отново да играе Дарко Тасевски, който направи силен двубой в четвъртък. На върха на атаката ще застане головата машина Гарра Дембеле. Той ще бъде подпомаган от бързоногите Дани Младенов отдясно и Жоазиньо отляво.

Този мач е последен за Левски преди почивката заради срещите на националите. „Сините" със сигурност ще направят всичко възможно да вземат трите точки и да продължат да дишат във врата на лидерите Черноморец (Бс).

Сериозен проблем пред старши треньора на севлиевци Димитър Тодоров възникна два дни преди мача с Левски. Титулярният вратар Пламен Илиев получи контузия на пръст на ръката по време на тренировка, което поставя под сериозно съмнение участието му в двубоя. Днес се очаква последната дума на лекаря на отбора Райчо Проданов за това, дали Илиев поне ще бъде вписан в тимовия лист като резерва на Димитър Пантев. Очаква се именно последният, който досега няма мач в „А" група, да играе като титуляр.

Иначе треньорът на Видима Димитър Тодоров ще използва днес схемата и тактиката, с която тимът му измъкна 2:2 от ЦСКА, като завърши мача с 9 човека.

Непосредствено преди мача с Левски още една фирма се включи в премирането на Видима-Раковски за мача със „сините". Това е компанията „Видексим", която е най-големият дитрибутор в Източна Европа на спонсора на отбора Идеал Стандарт - Видима. Фирмата обеща да даде премии на футболистите от Севлиево при равенство или победа над тима на Ясен Петров. По този начин играчите на Димитър Тодоров ще играят за рекордни пари днес. Освен премиите допълнителна доза заряд за мача внася и фактът, че бивши цесекари ще бъдат главните козове на севлиевския отбор срещу Левски. Именно от тях се очаква да бъдат двойно повече мотивирани, излизайки срещу „сините", които впрочем би трябвало да бъдат в резервните си жълти екипи. Александър Бранеков и Герасим Заков са юноши на ЦСКА и от деца им е втълпявана нетърпимост към вечния съперник. Преди години, макар и за кратко, червената фланелка носеше и Самет Ашимов.

Любопитни факти:

*Видима няма спечелена точка срещу Левски в „А" група
*Левски бележи средно по 2 гола на мач от началото на сезона
*Видима записа две равенства, в първите си 2 домакинства от началото на сезона
*Левски има 8 отбелязани гола от началото на сезона, като преди кръга с повече бе само Локомотив (Сф) - 9