2. - Левски
  3. Пирин 2001 загуби с 1:3 от Левски у дома

Пирин 2001 загуби с 1:3 от Левски у дома

Възпитаниците на Ивайло Андонов от Пирин 2001 загубиха с 1:3 от Левски в мач от елитната младша юношеска група, който се игра на клубната база в Покровник

Възпитаниците на Ивайло Андонов от Пирин 2001 загубиха с 1:3 от Левски в мач от елитната младша юношеска група, който се игра на клубната база в Покровник. Гостите от София бяха по-добрият отбор през цялото време на мача и заслужено победиха.

След натиск на Левски в първоначалните минути на срещата и пропуските от страна на  Ивайло Дангуров и Доменик Аврамов, домакините от Благоевград изненадващо поведоха резултата. Това стана в 21-ата минута, когато центриране на  Стефан Златанов доведе до ефектен автогол от страна на  Христо Попадийн, който с глава направи своя страж Димитър Илиев безпомощен за -1:0.

Домакините обаче не успяха да удържат крехката преднина и допуснаха изравнително попадение в края на първото полувреме. В 39-ата минута Кирил Христов изпусна от опеката си Тодор Чаворски от Левски позволи да го надбяга и да изравни резултата.

Многото смени в състава на Пирин 2001 през втората част не промениха играта на домакините. Пет минути след почивката Левски излезе напред в резултата.  След центриране от корнер Асен Георгиев отклони с глава топката, а Георги Шиков си отбеляза нелеп автогол.

Последваха силни изяви под рамката на вратата за стража на Пирин 2001 Стефан Марков.
В продължението на двубоя атака на Пирин 2001 завърши с хубав удар на Радослав Калистрин, който „синият” страж отрази.

Веднага след това неговият колега на отсрещната врата не успя да улови удар от около 40 метра на  Асен Георгиев, който оформи крайното 3:1 в полза на Левски.
Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук