2. Литекс
  3. Генерала срещу Стоилов - Епизод 8

Генерала срещу Стоилов - Епизод 8

Досега в дуелите между двамата има пълно равенство

Mиодраг Йешич и Станимир Стоилов ще се изправят днес един срещу друг за осми път. Досега в дуелите между двамата има пълно равенство. Генерала е спечелил 2 победи, както и Мъри, а три двубоя са завършили наравно. Първият сблъсък е преди близо 9 години. Тогава начело на сините Стоилов отстъпва с 0:1 за първенство от ЦСКА. Единственото попадение бележи Христо Янев от дузпа 13 минути преди края. Победата реално носи титлата на червените.

Два месеца по-късно Мъри взима сладък реванш. Хасковлията изиграва сърбина във финала за Купата на България. Левски печели с 2:1, след голове на Даниел Боримиров и Валери Домовчийски. Точен за ЦСКА пък е... Христо Янев, отново от дузпа.

В третия епизод от съперничеството отново Стоилов излиза победител. И в този случай обаче Мъри добавя във витрината на Левски трофей. В спора за Суперкупата сините печелят с 3:1 при дузпите, в редовното време резултатът е 1:1 след голове на Топузаков и Христо Янев. Именно Янев е най-резултатният футболист на Йешич срещу Мъри с 3 гола.

През септември 2005-а сърбинът получава шанс за мъст. Червените повеждат с гол на Велизар Димитров в 33-ата минута, но радостта им трае само 5 минути, преди Телкийски да фиксира крайния резултат. В същия сезон армейците остават с празни ръце срещу вечния си съперник, губейки с 0:1 през пролетта. Това е и второ- то поражение на Йешич от Мъри.

Генерала обаче дочаква своя момент. Начело на Литекс в рамките на три дни той два пъти преодолява Стоилов. Първо на 12 март 2008 г. в четвъртфиналите за купата оранжевите отстранят столичани с 5:4 след дузпи, а на 15 март печелят с 1:0 насред Терена" с гол на Ду Бала за първенство. Така Генерала успява да навакса пасива си. Днес обаче двамата възобновяват съперничеството в Пловдив и имат възможност да вземат превес.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига