2. Литекс
  3. Литекс остана непобеден през този полусезон в Елитната юношеска група

Литекс остана непобеден през този полусезон в Елитната юношеска група

Тимът от Ловеч разби с 4:0 Берое в отложен мач от

Литекс продължава без грешка през пролетта в първенството на елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на наставника Евгени Колев постигнаха своята седма поредна победа, надигравайки този път Берое в Ловеч с изразителното 4:0.

Резултатът откри нападателят Кристиян Петков в 26-ата минута след извеждащ пас на партньора си в атака Янаки Смирнов. Последният не пропусна да вкара дежурното си попадение малко след почивката. Тогава той порази вратата след асистенция на друг талант, играл при мъжете - Румен Руменов. Влезлият като резерва офанзивен халф Христо Кирев довърши гостите с две попадения в рамките на четири минути, засичайки центрирания на Славчев и Смирнов.

След успеха Литекс U19 остава 2-и във във временното класиране. Пред тях лидерът Левски води с 9 точки, но ловчанлии имат отложен мач в Любимец. Левски води с 61 точки, пред Литекс и Славия с по 52, Чавдар (Етрополе) и Черно море (Варна) с по 49. Берое е на 14-о място с 18 точки, на 3 пред застрашения от изпадане Ботев (Враца). "По-силно се представихме през второто полувреме, когато вкарахме три гола и изпуснахме още толкова", заяви треньорът Евгени Колев.

"Добро темпо и пълен контрол на мача от наша страна. В последните минути съхранихме сили предвид предстоящото ни дерби с Ботев (Пд) във вторник, който също е в силна серия. Подготовката ни за мача с беройци бе нарушена, тъй като имахме ангажирани шестима човека в националните отбори. Те се върнаха два дни преди мача с Берое, но завъртяхме състава и спечелихме заслужено", допълни Колев.

Съставът на Литекс срещу Берое: Александър Конов, Кр. Малинов, Кандарашев, М. Иванов (73-Митов), К. Малинов, Славчев, Саръев (46-Аладжов), Румен Руменов, Станоев, Смирнов, Кр. Петков (54-Кирев)

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига