2. Литекс
  3. Литекс победи Ливърпул в международен юношески турнир

Литекс победи Ливърпул в международен юношески турнир

Етър оглави класирането след първия ден

"Литекс" се наложи с 3:1 над английския "Ливърпул" на старта на Международния футболен турнир "Проспорт Велико Търново къп" в старата столица. Срещите от надпреварата започнаха вчера и ще продължат до неделя, когато ще станат ясни победителите. Основният турнир е за футболисти, родени 2000 г., като има и два съпровождащи турнира за родени 2001 г. и 2003 г. съответно в Ресен и Шемшево.

Мачът между двата отбора събра стотици зрители на стадион "Ивайло". Победата на ловчанлии не е изненадваща, тъй като гостите дойдоха в България с играчи, родени 2001 г. Момчетата от "Ливърпул" пристигнаха късно снощи с полет през Букурещ и имаха съвсем малко време за почивка и възстановяване. Въпреки това те направиха впечатление с добри изяви, но "Литекс" от своя страна показа голямо желание за победа. Мърсисайдци бяха водени в мача лично от Ник Маршал - шеф в Академията на "Ливърпул" по футболните въпроси.

Възпитаниците на Николай Димитров - Джаича натиснаха от самото начало и още в 14-ата минута можеха да поведат след грешка на вратаря Суиндел. За "Ливърпул" пък опасен удар отправи Къртис Джоунс, но стражът на ловчанлии Борислав Начев виртуозно спаси. В ответната атака след центриране отляво последва голов удар на Александър Мартинов - 1:0.

Второто полувреме започна ударно. Не бяха изминали и 5 минути и ловчанлии поведоха с 2:0. Александър Мартинов пусна хубав пас през центъра към Адриан Гиргинов, който с невероятен удар под склобката удвои. Отново след корнер защитниците не „Ливърпул“ не се намесиха добре и Борислав Будинов с глава направи резултата класически. Ловчанлии пресираха съперника и печелиха почти всяко единоборство по терена.

При една от редките си атаки англичаните стигнаха до почетен гол. Евърт Тарсет тръгна от центъра и навърза четирима, след това технично изведе Нико Уилямс, който излъга вратаря и вкара в опразнената врата за крайното 3:1.

"Етър" оглави класирането след първия ден. Възпитаниците на треньора Георги Георгиев разгромиха с 5:1 "Янтра" (Габрово) на терена в Ресен. "Етър" поведе с 4:0 още до почивката. Христо Кънчев и Николай Стойков забиха по две попадения. След паузата гостите намалиха на 1:4, но влезлият като резерва Николай Кабакчиев ги попари с пети гол, а след това разтърси и града. "Славия" пък надигра ЦСКА с 2:1.

Чудесна победа взеха в групата на родени 2001 г. играчите на "Етър", които удариха с 2:1 "Литекс". Първата част бе по-равностойна, а в 10-ата минута грешка в защита позволи на гостите да поведат. След почивката обаче момчетата на Марин Стефанов тотално доминираха. В 15-ата минута на втората част Бранимир Ботев открадна топката, напредна и стреля неспасяемо за 1:1. Пет минути по-късно пък Кольо Станев със самостоятелен рейд преодоля трима съперници и с отличен шут донесе победата с 2:1.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига