2. Литекс
  3. Литекс U-21 финишира като първенец в редовния сезон на Младежката група

Литекс U-21 финишира като първенец в редовния сезон на Младежката група

В предстоящите плейофи Литекс ще разчита предимно на по-млади състезатели

Литекс U-21 финишира като първенец в редовния сезон на Младежката група. Кръг преди края на надпреварата оранжевите подпечатаха едноличната си лидерска позиция с безапелационна победа над Марек с 4:0. Така те събраха актив от 49 точки и са недостижими на върха от преследвача си Лудогорец, който е с 45. Останалите тимове, допълващи финалната шестица - Ботев Пд, Левски, Берое и ЦСКА имат изоставане от 10 до 20 точки разлика от челниците.

Успехът срещу дупничани дойде след силно второ полувреме. До почивката ловчанлии успяха да вкарат само едно попадение,чрез Стефан Неделчев, който завърши хубава индивидуална акция на Георги Минчев. След това Динко Митрев, Минчев и Йоан Петров затвърдиха пълното надмощие на оранжевите с безответни 3 гола.

В предстоящите плейофи Литекс ще разчита предимно на по-млади състезатели, тъй като няколко от основните титуляри  досега се разделиха с клуба или бяха преотстъпени да се обиграват в „Б“ група. На други , като Кирил Десподов, пък са вече се залага приоритетно  в мъжкия тим.

„Успешен редовен сезон за нас. Предстоят тепърва оспорвани и решителни мачове от плейофите. Ние не говорим много и не афишираме  амбиции на всяка цена за титли и медали. При нас от край време е ясно – целта е създадем добре подготвени кадри, които да бъдат успешно интегрирани в представителния тим. Имаме таланти, които тази зима в подготовката с мъжете загатнаха за своя потенциал. Смятам съм, че с постоянство, характер и много труд, те имат качества и шанс да успеят“, сподели наставникът на младежката формация и директор на Академията Евгени Колев.
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига