2. Литекс
  3. Литекс удари с 3:0 Локо (Сф) при дубъла

Литекс удари с 3:0 Локо (Сф) при дубъла

Локомотив Сф. загуби с 0:3 от Литекс в мач от 24-ия кръг на Дублиращата група, съобщи официалният сайт на столичните ''железничари''. Срещата се игра на помощното игрище на ст. „Локомотив” пред около 50 зрители. И двата отбора излязоха на терена с юношески формации, като единственият по-опитен на игрището беше вратарят на гостите Тодор Тодоров, а в редиците на оранжевите имаше и доста момчета от набор 1992 г., докато съставът на „червено-черните” беше изграден от набор 1990 и преобладаващи от 1991 г.

И двата тима се опитаха да играят футбол, като ловчанлии се адаптираха по-добре в мача и през цялата среща инициативата беше тяхна. Гостите играеха повече с топката и плетяха по-умело своите комбинациии за разлика от домакините, които трудно задържаха кълбото и не организираха нищо застрашаващо „оранжевата” мрежа. Литекс бързо дръпна в резултата с два гола на Страхил Попов във 4 и 12 минути, след като футболистът на гостите на два пъти остана сам срещу вратаря в удобни позици и осигури конфортния аванс.

Резултатът за „оранжевите” можеше да набъбне и още до почивката, ако не бяха чудесните намеси на стража на Локомотив (Сф). Венци Терзов, който още на два пъти блокира оставени сами срещу него футболисти, спаси и още три-четири голови шута, като младият вратар продължи и с добрите си намеси и през второто полувреме. През първата част „червено-черните” застрашиха само два пъти вратата пазена от Тодоров, чрез самостоятелен пробив, завършил със силен шут на десният защитник Еди Христов и с прехвърлящ удар на крилото Георги Христов, но и в двата случая опитният вратар спаси.

През втрото полувреме почти нищо в играта на двата отбора не се промени, като по-дейни бяха гостите. В 58-ата минута Атанас Димитров оформи крайното 0:3, след като изпълни неспасяемо пряк свободен удар от зоната на дъгата на наказателното поле на локомотивци. В оставащите минути до края на мача на терена преобладаваше борбата и тичането, като чисто футболни и голови положения липсваха. Преди изиграването на този мач дублиращият отбор на Локомотив (Сф) се намираше на 11-ото място във временното класиране на Дублиращата група, с изиграни 23 мача, 8 победи, 4 равни, 11 загуби, г.р. 40 : 48 и актив от 28 т.

Локомотив (Сф) - Литекс 0:3
    0 : 1  Страхил Попов  4 мин.
    0 : 2  Страхил Попов  12 мин.
    0 : 3  Атанас Димитров  58 мин.

Зрители: 50
Гл. съдия: Ангел Баялцалиев (София), асистенти: Мартин Ангелов и Стоян Владимиров (София), 4-ти съдия: Данаил Захариев (София)

Делегат на БФС: Красимир Драганов (София)

Състави:
Локомотив Сф: 21. Венцислав Терзов, 5. Едуард Христов (54 мин. 2. Любослав Колев), 3. Борислав Кошев, 4. Мартин Манов (ж.к.), 19. Янко Димов, 6. Никола Васев, 14. Владислав Йорданов, 7. Георги Христов, 10. Спас Спасов - капитан, 11. Адриан Адамов (63 мин. 8. Денис Кирилов), 9. Мартин Стоев (75 мин. 18. Александър Спасов); Резерви: 1. Антонио Веселинов, 16. Христо Пъпанов, 13. Атанас Ангов, 20. Николай Ставрев; Треньори: Димитър Васев, Владимир Лалов и Явор Вълчинов

Литекс: 12. Тодор Тодоров – капитан, 2. Цветомир Панов (79 мин. 17. Ангел Каишев), 3. Александър Соколов, 4. Милко Маринов (81 мин. 18. Стилиян Иванов), 5. Илия Миланов, 6. Максим Стойков, 7. Страхил Попов, 13. Атанас Димитров, 16. Александър Цветков, 9. Янаки Смирнов (61 мин. 8. Георги Тодоров), 11. Тодор В. Тодоров (85 мин. 14. Константин Генков); Резерви: 1. Васил Тодоров; Треньори: Петко Петков и Евгени Колев

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига