2. Литекс
  3. С човек по-малко Литекс завърши наравно с осмия в Гърция

С човек по-малко Литекс завърши наравно с осмия в Гърция

В последната си контрола преди началото на шампионата ловчанлии направиха 1:1 с Арис в Солун

Отборите на Литекс и Арис Солун завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на стадиона на гърците „Клиеантис Викелидис”.

Ловчанлии откриха резултата в 24-ата минута чрез новото си попълнение Галин Иванов, който направи хубав самостоятелен пробив в наказателното поле и с малко късмет успя да отбележи, след като топката рикошира в крак на бранител преди да се озове в мрежата.

Домакините, които заемат осмо място във временното класиране на гръцкия шампионат, успяха да възстановят равенството преди почивката след като в 41-ата минута Лазаридис засече центриране от корнер на Катидис и отблизо с десния крака вкара за 1:1.

В 69-ата минута пък Васил Божиков получи директен червен картон и остави "оранжевите" с човек по-малко на терена до края на срещата.

В последната проверка за тима, воден от Христо Стоичков преди старта на пролетния полусезон не взеха участие националите Николай Бодуров, Петър Занев и Георги Миланов, които са в лагера на държавния тим, който се подготвя в Правец за контролата с Унгария на 29 февруари.

В състава обаче се завърна капитанът Небойша Йеленкович, който пропусна контролата с Аполон (Каламария) поради боледуване. Веднага след контролата "оранжевите" отпътуваха за България, където подновяват тренировки от понеделник.

Отборът на Литекс излезе в състав: 1. Илко Пиргов, 4. Васил Божиков, 5. Итуа Онанга, 18. Илия Миланов, 7. Христо Янев, 9. Светльо Тодоров, 10. Алехандро Сандриньо, 16. Страхил Попов, 23. Небойша Йеленкович, 27. Момчил Цветанов, 77. Галин Иванов

През втората част в игра за ловчанлии се появиха: Александров, Цветков, Ваюши, Никасио, Костадинов, Жос, Динчев, Колев, Смирнов, Руменов

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига