2. Литекс
  3. СНИМКИ: Пирин разгроми Литекс при децата

СНИМКИ: Пирин разгроми Литекс при децата

Тимът от Благоевград спечели с убедителното 5:1

Отборът на Пирин, набор ‘96, надигра и победи категорично с 5:1 Литекс като домакин. Двубоят бе първи 1/4-финален мач от първенството в тази възрастова група. Така малките „орлета” на Костадин Герганчев до голяма степен обезсмислиха реванша в сряда в Ловеч.

По два гола за победата вкараха Атанас Колев и Кирил Стоянов, а веднъж се разписа Манол Чапов.

В герой на мача се превърна Мики Орачев, който изработи четири от попаденията на стадион „Христо Ботев”. Двубоят пък бе наблюдаван от близо 500 зрители.

Пирин поведе в резултата още в 9-ата минута на мача. Тогава Мики Орачев центрира отляво и Кирил Стоянов бе точен с глава за -1:0.

Същото упражение се повтори шест минути по-късно, този път Орачев обаче сложи топката на главата на Атанас Колев и той не сбърка за -2:0.

В 23-ата минута ловчанлии върнаха едно попадение чрез Чавдар Ивайлов. При резултат 2:1 свърши и първото полувреме.

Интригата свърши много бързо през втората част. В 46-ата минута Мики Орачев нахлу мощно в наказателното поле, финтира двама бранители в „оранжево” подаде към Манол Чапов и той се разписа за - 3:1.

Две минути по-късно стражът на Литекс Георги Петков сбърка при изнасянето на топката тя попадна в Мики Орачев, който изработи и четвъртото попадение за Пирин дело на Атанас Колев.

В 55-ата минута Кирил Стоянов направи добавка за крайното -5:1 в мача.

Досега децата на „Пирин” елиминираха последователно „Славия” и ФК „Плевен”. Сега напът са да изхвърлят и Литекс от борбата.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига