2. Литекс
  3. Юношите на Литекс размазаха Спортист в Своге със 7:0

Юношите на Литекс размазаха Спортист в Своге със 7:0

"Ако не бяха нашите пропуски и няколко добри намеси на техния вратар, резултатът щеше да е още по-изразителен", сподели наставникът на Литекс Евгени Колев

Юношите на Литекс до 19 г. разсипаха от бой Спортист и биха със 7:0 при гостуването си в Своге. "Оранжевите" таланти играха цял мач само пред вратата на домакините, които можеха да отнесат срамен и двуцифрен разгром. На почивката ловчанлии водеха само с 2-0 след попадения на Янаки Смирнов от фаул и Ивелин Аладжов.

През втората част обаче момчетата на треньора Евгени Колев не пожалиха съперника си и нанизаха още 5 попадения. Нападателят Кристиян Петков и влезлият като резерва Христо Кирев забиха по 2 гола за убедителния успех. Полузащитникът Румен Руменов също се разписа красиво след самостоятелен рейд през центъра.

"Реално мачът се игра само в половината на Спортист при тотално наше надмощие. Нито за ниг не изпуснахме нещата от контрол. Ако не бяха нашите пропуски и няколко добри намеси на техния вратар, резултатът щеше да е още по-изразителен", сподели наставникът на Литекс Евгени Колев.

Силната пролетна серия на юношите ги придвижи в челото на класирането. Те се изкачиха временно на второ място, на 6 точки от лидера Левски. Другите конкуренти - Славия и Чавдар (Етрополе), също имат актив като Литекс от 46 точки, но и мач по-малко.

Съставът на Литекс в Своге: Конов, Кр.Малинов, К. Малинов, Кандарашев, Аладжов (80-Караколев), Станоев (71-М. Иванов), Славчев, Руменов, Саръев (60-Кирев), Смирнов, Кр. Петков (80-Лазаров)

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига