2. Литекс
  3. Юношите на Пирин допуснаха загуба у дома с 0:1 от Литекс в мач от елитната група до 19 години

Единственото попадение в двубоя, който се игра на клубната база в Рилци, бе дело на Янаки Смирнов

Юношите старша възраст на Пирин допуснаха загуба у дома с 0:1 от Литекс в мач от елитната група до 19 години, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Единственото попадение в двубоя, който се игра на клубната база в Рилци, бе дело на Янаки Смирнов в 47-ата минута. По този начин гостите от Ловеч продължават да са без загуба от началото на сезона и да оглавяват класирането с 11 победи и 4 равни мача. Пирин е на 16-о място с 9 загуби,  2 победи, 3 равенства и мач по-малко. За 25 ноември е насрочен да се играе отложения мач на "орлетата" с Локо (Сф). Въпреки поражението, това бе един от най-силните мачове за формацията на „орлетата”, водена от треньора Илко Христов.

Първото полувреме бе изцяло за домакините от Благоевград, които пропуснаха на два пъти да поведат в резултата, чрез Благой Пасков и Антон Карачанаков. Първо в 13-ата минута дошлият това лято от ЦСКА Благой Пасков бе изведен отлично от Слави Кирилов, но се забави с удара и позволи на стража Александър Конов да се намеси подобаващо. Малко преди почивката в 37-ата минута Антон Карачанаков получи топката в противниковото наказателно поле, но реши сам да завърши атака на своя отбор, вместо да комбинира и в случая сгреши.Литекс поведе в резултата две минути след почивката при единствената си по сериозна атака за цял мач. Тогава защитата на Пирин изпусна Янаки Смирнов, който от близо не сбърка за -0:1.

До края на мача отборът на Пирин опита да стигне до изравнително попадение, но на два пъти удари на Слави Кирилов минаха покрай вратата и резултатът се запази. .

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига