2. Локомотив (Мз)
  3. Локомотив унижи Пирин…отново. 4:0 в Мездра

Локомотив унижи Пирин…отново. 4:0 в Мездра

Локомотив (Мездра) приема Пирин (Благоевград) в един от най-интересните двубои от 10-ия кръг на „А” група

Локомотив (Мз) записа категорична победа срещу гостуващия отбор на Пирин (Бл). Резултатът е повторение на срещата от предишния есенен полусезон, когато благоевградчани отново си тръгнаха с 4 гола пасив. Попаденията за домакините отбелязаха Борислав Хазуров през първата част, Страти Илиев и на два пъти Исмаил Иса през второто полувреме.

Мачът между Локомотив (Мз) и Пирин започна с равностойна игра в първите минути, като на терена не личеше явно предимство за никой от двата състава. В 16-ата минута Мирослав Ризов от тима на „орлетата” създаде първата сериозна опасност в мача. Ударът му от 20-ина метра прелетя на сантиметри над напречната греда на Христо Иванов, който не очакваше заплахата.
Секунди по-късно навлизащият в все по-добра форма Даниел Младенов бе изведен от Пеев и центрира в наказателното поле. Там на скорост навлезе Драги Коцев, но малко не достигна на нападателя да засече подаването.

В следващите минути играта се поизнерви след груби единоборства на играчи и от двата отбора. За оспорване на съдийските решения и груби нарушения жълти картони получиха Софрониев и капитанът на Пирин Борис Галчев.

Нулевото равенство падна в 30-ата минута. Домакините откриха резултата благодарение на бившия играч на „орлетата” Борислав Хазуров. Майк Тевия открадна топката от играч на гостите и центрира в пеналта. Там Хазуров се възползва от неразчетено напусналия линията си Веселин Ганев. С хубав прехвърлящ удар Хазуров прати топката в мрежата за 1:0. Две минути преди почивката играчите на Локомотив имаха основание да претендират за дузпа, след като топката с ръка спря Мирослав Ризов. Ахмед Ахмед обаче не посочи към бялата точка.

През второто полувреме Локомотив изцяло надигра гостите си от Благоевград. 10 минути след почивката капитанът Страти Илиев удвои преднината за своя тим, но не без известна доза късмет. Силният удар на Илиев влетя право в мрежата на Веселин Ганев, който не успя да реагира поради скупчването на играчи пред него.

В 65-ата минута преднината на Локомотив вече бе класическа и преди всичко непреодолима за тима на Пирин. Исмаил Иса даде силна заявка за първия отбор на Локомотив, след добър самостоятелен пробив и отличен завършващ удар. Три минути по-късно Иса лиши мача от интрига с прострелен удар с левия крак от границата на наказателното поле. И тук по подобие на първия гол Хазуров асистира на Иса.

До края на срещата гостите се опитаха да отбележат поне един гол, но това не се случи. След 10-я кръг Локо (Мз) разполага с актив от 12 точки и заема 9-а позиция. Едно място по-нагоре се разполага и тима на Наджи Шенсой също с 12 точки.

Пажин: Махам се от Мездра, отборът започва във "В" група

Централният защитник заяви, че договорът му е изтекъл и ще търси друг тим в елита

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Клубове дължат 250 000 лв. за картони и рефери

250 000 лева дължат клубове за съдийски такси и картони, но вече са изпаднали от професионалния футбол и няма как да бъдат събрани парите. Това ще бъде съобщено днес по време на общото събрание на ПФЛ, което стартира в 10:00 часа в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".

Кметът на Мездра: Вината си е наша

"Направихме невероятни неща срещу ЦСКА и Левски, но загубихме и такива мачове, които никой не е очаквал", заяви Иван Аспарухов

Антон Велков: Пожелавам на Локо (Мз) бързо да се върне в "А" група

Миньор направи успешен сезон, заяви треньорът.

Войн Войнов: Щом изпадаме, значи всички сме виновни

Договорът ми изтича, не знам дали ще остана, заяви треньорът на Локо (Мз).

Локо (Мз) си тръгна от "А" група с 0:1 срещу Миньор (видео)