2. Локомотив (Пд)
  3. Интер (Баку) повтори упражнението от ЦСКА и срещу Локо (Пд)

Интер (Баку) повтори упражнението от ЦСКА и срещу Локо (Пд)

Минимално 1:0 за азерите, гол от дузпа на българина Пепи Златинов носи успеха за Интер

Елитният Локомотив (Пловдив) загуби с 0:1 от шампиона на Азербайджан Интер (Баку) в контролна среща, играна на едно от игрищата в комплекс „Пири” в Банско, предаде кореспондентът на Novsport.com. Единственото попадение в срещата падна в 69-ата минута и бе дело на българина Пепи Златинов от дузпа – така азерите победиха и ЦСКА в първата си контрола на българска земя.

Локомотив, който изгони Дани Кики минути преди мача с Интер, започна по-слабо срещата и позволи на Интер да диктува събитията на терена. Азерите нападаха непрестанно през първата част и създадоха няколко добри положения, но българите в състава на Интер се отчетоха с пропуски.

Първо Живко Желев не успя да уцели вратата от удобна позиция, а после няколко удара на Пепи Златински бяха спасени от Акалски. Към края на полувремето появилият се като резерва в место Акалски – Лучини, спаси удар на Хаджиев, който влизаше в неговата мрежа.

През втората част отново Интер бе по-силният тим на терена и можеше да открие в 52-ата минута, но удар на Одзикадзе срещна гредата. Малко по-късно пък Здравко Лазаров отправи първия точен удар за Локомотив с левия крак по диагонала, но вратарят на Интер спаси.

В 64-ата минута пък дойде най-доброто положение за „смърфовете”. Георги Петров стреля силно извън наказателното поле, топката се удари в напречната греда и тупна пред голлинията за щастие на Лучини.

Така се стигна обаче до 69-ата минута, когато Пепи Златинов вкара дузпа за Интер и даде аванс на азерите, който се запази до самия край на мача, като в последната минута Валентин Георгиев изчисти от голлинията на пловдивчани, за да предотврати втори гол.

Така Интер победи ЦСКА с 1:0, направи 2:2 с Видима Раковски, загуби с 1:2 от Етър и победи Локо (Пд) с 1:0 в подготовката си на българска земя. Това бе последен мач за азерите у нас през лятото.

За Локомотив: Акалски, И. Янев, Бенжалюн, Аргиров, Крачунов, Ерош, Златински, Керчев, Малик, Лазаров, Куарино (Ставрев, Лучини, Том, Абушев, Г. Петров, Йотов, Георгиев, Трифонов, Чипев)

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм