2. Локомотив (Пд)
  3. Локо Пд има една победа над Пирин за купата през този век

Локо Пд има една победа над Пирин за купата през този век

Локо Пд и Пирин са се срещали само веднъж през това десетилетие в турнира за Купата на България. Това става през сезон 2004/2005 на фаза 1/16 финали.

Смърфовете са сочени за изявен фаворит, тъй като предишната година са станали шампиони. Орлетата пък отписват надпреварата и треньорът им Йордан Самоковлийски пуска в игра предимно резерви. Въпреки това Пирин се опъва и Локо повежда едва в последната минута на първото полувреме с гол на Джайеоба. Още в началото на втората част обаче Велик Ирмиев с бомбен удар от около 30 метра от фаул изравнява. Домакините играят надьхано и се налага съдията Димитър Костов да бута сериозно черно-белите. Локо успява да излезе напред в 82-ата минута с попадение на Мартин Камбуроб. В следващата атака обаче реферът не свири чиста дузпа за благоевградчани за фаул срещу Йосифов. Така пловдивчани елиминират Пирин. След това отстраняват Локо София и Ботев, преди да отпаднат от Левски на полуфинал с две загуби - 0:2 и 1:2.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм