2. Локомотив (Пд)
  3. Локомотив (Пловдив) разгроми Светкавица с 5:0 в контрола

Локомотив (Пловдив) разгроми Светкавица с 5:0 в контрола

Локомотив (Пловдив) победи убедително Светкавица (Търговище) с 5:0 в поредна контрола от предсезонната си подготовка

Локомотив (Пловдив) победи убедително Светкавица (Търговище) с 5:0 в поредна контрола от предсезонната си подготовка. Мачът се игра в Сандански, въпреки тежките атмосферни условия, като до последно не се знаеше дали проверката ще се проведе.

В крайна сметка двата състава излязоха един срещу друг, но двубоят започна с 18 минути закъснение, тъй като теренът се чистеше и обработваше, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Още от самото начало на двубоя си пролича разликата в класите на отборите, като Локомотив се впусна в атаки. Пропуски направиха Любомир Цеков и Дяков, като при удар на последния само добрата намеса на стража на Светкавица Георгиев предотврати попадение.

Той обаче нямаше какво да направи в 19 минута.  Коцев пое топката, центрира отдясно и свали точно на главата на Любомир Цеков, който с плонж между двама защитници вкара във вратата за 1:0.

Седем минути по-късно топката попадна за втори път в очертанията на вратата на Георгиев. Този път Драги Коцев беше точен. Попадението му обаче беше правилно отменено от главния съдия Драган Стойков, тъй като футболистът на „черно-белите” игра с ръка.

В 30 минута Христо Златински все пак покачи на 2:0, след премерен шут от наказателното поле. „Железничарите” продължиха да атакуват и след още 10 минути вече водеха в резултата класически.
Цеков намери Драги Коцев, който влезе в наказателното поле, стреля по земя и реализира за 3:0. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно.

Втората част на проверката започна със смени в лагера на пловдивското локо, като старши треньорът Емил Велев замени всичките си стартирали контролата играчи, без вратаря Стоян Ставрев. На обратния полюс беше наставникът на „мълниите” Никола Спасов, който до 60 минута не прибегна до смени.

Първата реална опасност пред вратата на Локомотив (Пловдив) дойде едва в 73 минута, когато след изпълнение на фаул, Шоколаров намери Кънев, който стреля в аут.

Четири минути след това, „железничарите” вкараха четвъртото си попадение. Съдията Стойков отсъди дузпа за нарушение на вратаря на Светкавица срещу Спасов. 11-метровият наказателен удар беше изпълнен прецизно от Любо Витанов, който простреля стража на „мълниите” Георгиев.

Крайният резултат оформи Йошев в 89 минута, след като проби самостоятелно и шутира прецизно във вратата.

Състави на двата отбора:

Локомотив (Пловдив)
Стоян Ставрев(89'), Родригес(46'), Бенжалюн(46'), Дяков(46'), М. Венков(46'), Д.Георгиев(46'), Златински(46'), Коцев(46'), Даксон(46'), Цеков(46'), И. Йорданов(46')

Състав за второто полувреме: Бисеров(46'), Спасов(46'), Маламов(46'), Гочев(46'), Витанов(46'), Садъков(46'), Ангелов(46'), Чилингиров(46'), Йошев(46'), Стамов(83'), Г. Ставрев(89')