2. Локомотив (Сф)
  3. Само една "мълния" тресна Локо в Търговище (видео)

Само една "мълния" тресна Локо в Търговище (видео)

Светкавица измъкна равен при домакинството си на "железничарите"

Отборите на Светкавица и Локомотив (София) завършиха при равенство 1:1 сблъсъка си от 20 кръг на българската "А" група. Локо разочарова тотално феновете си през първото полувреме, но по време на втората част показа импулс в играта си. "Железничарите" изравниха малко след изгонването на Румен Стоянов от домакините, но не успяха да стигнат да пълен обрат. В последните минути "мълниите" на два пъти можеха да си решат мача и да вземат историческите трите точки, но пропуск на капитана Костадинов и добри изяви на стража Галев ги лишиха от успеха.

През първите минути на двубоя Светкавица неочаквано пое инициативата и владееше топката много по-добре, отколкото футболистите на Антон Велков. Даниел Пеев на два пъти пробва удари в първите минути, но те не застрашиха вратата на домакините.

Изявите на столичани бяха само епизодични през първия половин час и напълно логично „мълниите“ поведоха в резултата. В 30-та минута Цветан Илиев откри резултата след фрапантна грешка на вратаря на Локо Валентин Галев, който не успя да улови изстрел от средна дистанция.

След гола играта бе редовно накъсвана, като играчите на Альоша Андонов спираха по всякакви начини атаките на гостите. Отбраната на Светкавица бе добре наредена и рядко се стигаше до интересни положения в полето на стража Георгиев.

Секунди преди края на първото полувреме Локо бе близо до изравнително попадение. Младен Стоев демонстрира нелош удар от средна дистанция, след което кълбото рикошира в противников играч и падна в краката на Владимир Манчев, който не успя да го овладее и да стреля.

През второто полувреме „железничарите“ изглеждаха като друг отбор и показаха много повече хъс и желание за игра. Въпреки натиска на Локо, „мълниите“ първи стигнаха до интересна ситуация. В 56-та минута Игнат Дамянов, който хвърли много сили днес, пропиля много добра възможност за гол от около средна дистанция след подаване на голмайстора Илиев.

Секунди по-късно Кристиян Добрев с глава нацели гредата, а около 25 минути преди края домакините останаха с човек по-малко, тъй като Румен Стоянов получи втори жълт картон и се отправи към душовете.

Локо се възползва веднага от численото предимство и изравни от дузпа за нарушение срещу Добрев. Даниел Пеев застана зад топката и технично вкара за 1:1, вдъхновявайки съотборниците си за нещо повече.

Публиката на стадион „Димитър Бурков“ започна да трепери, защото в последните минути събитията се развиваха пред вратата на Светкавица. В заключителните моменти капитанът на „мълниите“ Антон Костадинов пропусна да реши мача с неточен удар от чиста позиция. Ели Маркес подхвана атаката и изигра всичко по най-добрия начин, като подаде на Костадинов, който бе останал очи в очи с Галев, но пропусна да донесе първата победа на тима в "А" група.

В продължението на мача Недялков се разходи между бранителите на Локо и се измъкна от тях, за да излезе очи в очи с Галев. Вратарят на гостите демонстрира страхотен рефлекс и спаси удара на Недляков, за да успее поне малко да се реваншира за грешката си при гола. До края на срещата домакините устояха на натиска и двата отбора взеха по една точка.