2. Лондон 2012
  3. Гроздева и Бонева изпуснаха драматично финала

Гроздева и Бонева изпуснаха драматично финала

След сериозна драма, Мария Гроздева и Антоанета Бонева не успяха да се класират за финала в дисциплината 25 метра спортен пистолет на олимпийския турнир по стрелба в Лондон.

Двете български представителки в стрелбата не успяха да преминат днешните квалификации, като двукратната олимпийска шампионка Гроздева остана девета в квалификациите, а Бонева завърши на следващото 10-то място.

Драмата обаче бе пълна, тъй като само първите осем места даваха право на участие на финала, който от 17:30 часа. Олимпийската шампионка от Сидни и Атина Мария Гроздева, която участва на шестите си Олимпийски игри, имаше сериозен шанс да продължи на финала.

Тя, заедно със Зорана Арунович от Сърбия и Йонг Сук Джо от Северна Корея, трябваше да участват в т.нар. "шут оф" (престрелка), заради еднакъв брой точки. За наше съжаление, Гроздева записа 48 точки в него и остана девета в класирането. Севернокорейката и сръбкинята, които постигнаха съответно 50 и 49 точки, продължават на финала, заедно с останалите шест състезателки. Бонева, която е дебютантката на Олимпийски игри, пък записа актив от 582 точки и също не успя да се класира за местата, даващи право на участие в битката за разпределение на медалите.

Ким Джангми от Южна Корея спечели квалификацията днес с олимпийски рекорд.

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Осем българи ще участват на параолимпийските игри в Лондон

Това са Стела Енева, Иванка Колева, Радослав Златанов, Мустафа Юсеинов, Даниела Тодорова, Дечко Овчаров, Ружди Ружди и Ивомира Михайлова

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Японските олимпийци поздравиха нацията с шествия в Токио

Хиляди японци излязоха по улиците на Токио, за да поздравят своите олимпийски медалисти. Героите от Лондон 2012 организираха шествие, преминавайки през центъра на столицата върху открити автобуси, в английски стил

МФВС изпраща българските параолимпийци в Лондон

Министерството на физическото възпитание и спорта ще изпрати официално българските състезатели и треньори, които ще участват в 14-те Параолимпийски игри в Лондон

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Фелпс няма да загуби медалите си, категоричен е агентът на плувеца

Американецът е подложен на разследване за неправомерно рекламиране на модна марка, която няма договор с Международния олимпийски комитет,

Глупост: МОК може да отнеме медали на Фелпс заради реклама

18-кратният олимпийски шампион Майкъл Фелпс може да бъде лишен от отличията си, които завоюва на Игрите в Лондон, заради нарушение на рекламния регламент на МОК

Бойко Борисов: Не тормозете спортистите с нашите мъки!

Още това първенство трябва да има резултати във футбола, а Боби Михайлов да го изчакаме още една година