2. Лондон 2012
  3. Китайка е първата олимпийска шампионка в Лондон

Китайка е първата олимпийска шампионка в Лондон

Ил Силин спечели златото на 10 метра пушка (жени) на олимпийския турнир по спортна стрелба

Китайката Ил Силин стана първата олимпийска шампионка на игрите в Лондон, след като спечели златото на 10 метра пушка (жени) на олимпийския турнир по спортна стрелба.

Сребърния медал остана за полякинята Силвия Богацка, а с бронза се окичи друга представителка на Китай - Ю Дан.

В дисциплината участва и българката Петя Луканова, която с резултат 392 точки остана на 40-то място.

Ил Силин и Силвия Богацка влязоха с еднакъв резултат във финала по 399 точки и битката помежду им продължи до самия край. Силин направи най-силен финал от 103,9 точки и с общо 502,9 грабна първото злато в Лондон. Богацка остана втора с 502,2 точки, а другата китайка Ю Дан е трета с 501,5. Олимпийската шампионка от Пекин 2008 Катерина Емонс (Чехия) остана четвърта.

Класиране 10 метра пушка, жени, финал:

1. Ил Силин (Китай) - 502,9 точки (399 в сериите и 103,9 във финала)
2. Силвия Богацка (Полша) - 502,2 (399+103,2)
3. Ю Дан (Китай) - 501,5 (398+103,5)
4. Катерина Емонс (Чехия) - 500,3 (397+103,3)
5. Джейми Лин Грей (САЩ) - 499,7 (397+102,7)
6. Елахе Ахмади (Иран) - 499,1 (397+102,1)
7. Сара Шерър (САЩ) - 499,0 (397+102,0)
8. Дария Вдовина (Русия) - 498,5 (398+100,5)

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Осем българи ще участват на параолимпийските игри в Лондон

Това са Стела Енева, Иванка Колева, Радослав Златанов, Мустафа Юсеинов, Даниела Тодорова, Дечко Овчаров, Ружди Ружди и Ивомира Михайлова

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Японските олимпийци поздравиха нацията с шествия в Токио

Хиляди японци излязоха по улиците на Токио, за да поздравят своите олимпийски медалисти. Героите от Лондон 2012 организираха шествие, преминавайки през центъра на столицата върху открити автобуси, в английски стил

МФВС изпраща българските параолимпийци в Лондон

Министерството на физическото възпитание и спорта ще изпрати официално българските състезатели и треньори, които ще участват в 14-те Параолимпийски игри в Лондон

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Фелпс няма да загуби медалите си, категоричен е агентът на плувеца

Американецът е подложен на разследване за неправомерно рекламиране на модна марка, която няма договор с Международния олимпийски комитет,

Глупост: МОК може да отнеме медали на Фелпс заради реклама

18-кратният олимпийски шампион Майкъл Фелпс може да бъде лишен от отличията си, които завоюва на Игрите в Лондон, заради нарушение на рекламния регламент на МОК

Бойко Борисов: Не тормозете спортистите с нашите мъки!

Още това първенство трябва да има резултати във футбола, а Боби Михайлов да го изчакаме още една година