2. Лондон 2012
  3. Класиране по медали след десетия състезателен ден в Лондон

Класиране по медали след десетия състезателен ден в Лондон

Китай продължава да води, САЩ е много близо

Китай продължава да води в класирането по медали след десетия ден на олимпиадата в Лондон. Представителите на най-многолюдната страна в света са спечелили общо 64 отличия, от които 31 са златни. На второ място в подреждането са САщ с 29 титли, а трети са домкаините от Великобритания с 19 златни медала. Русия постепенно се изкчава в класирането и вече заема 7-о място със 7 титли, колкото имат и италианците.

Пълното класиране можете да видите и ТУК!

Класиране по медали след десетия състезателен ден (след 179 олимпийски дисциплини от общо 302) на олимпиадата в Лондон:

Узбекистан 0 0 1 1

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Осем българи ще участват на параолимпийските игри в Лондон

Това са Стела Енева, Иванка Колева, Радослав Златанов, Мустафа Юсеинов, Даниела Тодорова, Дечко Овчаров, Ружди Ружди и Ивомира Михайлова

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Японските олимпийци поздравиха нацията с шествия в Токио

Хиляди японци излязоха по улиците на Токио, за да поздравят своите олимпийски медалисти. Героите от Лондон 2012 организираха шествие, преминавайки през центъра на столицата върху открити автобуси, в английски стил

МФВС изпраща българските параолимпийци в Лондон

Министерството на физическото възпитание и спорта ще изпрати официално българските състезатели и треньори, които ще участват в 14-те Параолимпийски игри в Лондон

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Фелпс няма да загуби медалите си, категоричен е агентът на плувеца

Американецът е подложен на разследване за неправомерно рекламиране на модна марка, която няма договор с Международния олимпийски комитет,

Глупост: МОК може да отнеме медали на Фелпс заради реклама

18-кратният олимпийски шампион Майкъл Фелпс може да бъде лишен от отличията си, които завоюва на Игрите в Лондон, заради нарушение на рекламния регламент на МОК

Бойко Борисов: Не тормозете спортистите с нашите мъки!

Още това първенство трябва да има резултати във футбола, а Боби Михайлов да го изчакаме още една година