2. Марек 2010
  3. Марек поднесе утешителна награда на Дупница - 3:1 срещу Хасково (ВИДЕО)

Марек поднесе утешителна награда на Дупница - 3:1 срещу Хасково (ВИДЕО)

Дупничани убедително спечелиха битката на изпадналите от А група и няма да завършат сезона на дъното

Марек победи Хасково с 3:1 в битката между двата вече изпаднали от А група отбора, които откриха предпоследния 31-и кръг. Борислав Николов, Златко Бонев и Александър Манолов дадоха комфортен аванс от три гола на дупничани, а Валдислав Узунов отбеляза почетния гол за Хасково с перфектен шут от пряк свободен удар. Така Марек си гарантира, че ще завърши на преспоследното място, а за Хасково остава дъното.

Двубоят на "Бончук" започна неприятно за гостите и техният вратар Николай Банков се контузи в 13-ата минута и бе заменен от 19-годишния Едуард Мечикян.

Марек имаше само два удара към вратата на Хасково в първите 20-ина минута. Гостите много рядко атакуваха, но пропуснаха чисто положение в 32-ата минута, когато Долапчиев бе изведен сам срещу вратаря, а Емил Михайлов успя да отрази.

В края на първата част Марек се възползва от грешка в защитата на гостите и Борислав Николов получи вдясно, за да простреля Мечикян по диагонала с нисък удар за 1:0.

Втората част започна по перфектен начин за дупничани. Димитър Петков достави топката на метър пред голлинията и там Златко Бонев нямаше как да сгреши – 2:0 в 52-ата минута.

Хасково рухна след втория гол и набързо допусна трети. Златко Бонев преодоля съперник и качи на главата на Александър Манолов, който покачи на 3:0 след 63 минути игра.

Три минути по-късно Владислав Узунов отсрами Хасково и вкара прекрасен почетен гол с пряк свободен удар в сглобката на домакините за 3:1.

Марек вече има 20 точки в класирането на предпоследното място, а Хасково си остана на дъното с 15. Догодина двата отбора ще се срещат отново в „Б” група.

Марек - Хасково 3:1
1:0 Б. Николов '42
2:0 Бонев '52
3:0 Манолов '63
3:1 Узунов '66

Марек: Михайлов – Б. Николов, Виячки, Кавдански, М. Димитров (Е. Стоянов ’82), Бонев, Гаров, Д. Петков, Д. Атанасов, Р. Йорданов (Д. Георгиев ’86), Д. Димитров (А. Манолов ’46)
Треньор: Тенчо Тенев

Хасково: Банков (Мечикян ’13) – Бексим, Скерлев, Акташ, Т. Трифонов, Райнов, Коруджиев (П. Николов ’60), Кръстев, Узунов, Д. Андонов (Плахов ’74)

Сензациите в пресата: Левски взе стръв за голова акула

И още: "Литекс се интересува от Даксон", "Фамилия взе властта в Марек", "Лудогорец ударил Валенсия за Лукоки", "Лудогорец сложи 500 хил. евро цена на Хамза"

БФС припомни: ЦСКА и Локо (Сф) могат да играят само при аматьорите

Лицензионната процедура за професионалните лиги приключи, пишат от централата

Тенчо Тенев: В Марек има лов на вещици

Феновете да не забравят, че Паргов качи отбора в А група, припомни треньорът

Жребият за А и Б група на 30 юни

Отбо­рите в елита ще играят по 4 мача по­между си в 36 кръга, като няма да има плейофи

В Дупница искат оставки заради Марек

Фенклубът на привържениците на Марек разпространи декларация във връзка с отказа на Лицензионната комисия към БФС да издаде национален лиценз на Марек.

А група на минус с 60 млн. лева

Според отчетите в Лицензионната комисия Локо (Сф) е на печалба с близо 1 млн. лева

Феновете на Марек с призив за спасението на клуба

"Всички ни боли, че бъдещето на отбора е неясно", пишат запалянковците

А група в топ 7 на манипулираните първенства

Родният елит се нарежда до шампионатите на Албания, Кипър, Малта, Черна гора, Канада и Индонезия

Много шум за нищо: БФС ще обяви решението за лицензите на ЦСКА и Локо (Сф) в понеделник

Тайното заседание на Апелативната комисия не реши сагата с лицензите на ЦСКА, Локо (Сф), Марек и Хасково