2. Миньор (Пк)
  3. "Чуковете" започнаха пролетния полусезон с класическа победа (видео+снимки)

"Чуковете" започнаха пролетния полусезон с класическа победа (видео+снимки)

Перничани надделяха с 3:0 над гостите от Светкавица (Търговище)

Отборът на Миньор (Перник) спечели с убедителното 3:0 домакинството си на Светкавица в мач от 17 кръг на родната "А" ПФГ. Домакините откриха в 35-та минута чрез Бибишков, а през втората част Павлов и Милен Василев оформиха крайното 3:0 срещу аутсайдера в най-горната ни елитна дивизия. За "мълниите" дебют на треньорския пост направи Альоша Андонов, като в играта на гостите се видяха много по-положителни неща, отколото през първата половина на сезона.

Срещата в Перник започна с не особено високо темпо, което е характерно за мачовете от елитното ни първенство. Преди началния сигнал на терена бе отслужен молебен за здраве на всички жители на града и с минута мълчание бе почетена паметта на всички перничани, загубили живота си в последните месеци.

Иначе на терена първата по-интересна ситуация дойде в 10-та минута, когато Румен Стоянов с глава успя да отклони към вратата на Миньор  центрираната от корнер топка. За съжаление на гостите кълбото излезе в аут. Две минути по-късно Брахими бе намерен добре по десния фланг и пробва да изведе свой съотборник ниско по земята, но там се намеси бранител в синьо.

Последваха не особено интересни минути, в които играта бе предимно в централната зона и чисти положения нямаше. В 34-та минута дойде най-добрата позиция за гол за домакините. Тогава отново Брахими бе в центъра на събитията, овладявайки кълбото в близост до вратата на гостите и стреляйки силно, но твърде неточно. Секунди по-късно Крум Бибишков откри резултата след хубава асистенция на Сабри Бумела.

Постепенно домакините овладяха инициативата, но не демонстрираха разнообразие в атаките си. След края на първото полувреме „чуковете“ покачиха на 2:0 още в 48-та минута чрез влезлия на почивката Томислав Павлов.

В 58-та минута атаката на „мълниите“ стигна до добра ситуация след центриране от левия фланг, което за съжаление на тима от Търговище мина на сантиметри от крака на връхлитащия Тихомир Кънев. Осем минути по-късно стражът на гостите Георгиев бе принуден с мъка да избива хубав изстрел на Стоянов от около 25 метра.

В 70-та минута Милен Василев направи преднината на перничани класическа след хубав гол след летящ плонж. Венци Василев опита да центрира към Бибишков, но топката мина над нападателя, след което стигна на далечната греда до Милен Василев, който вкара за 3:0.

До края на двубоя гостите не съумяха да стигнат по почетно попадение и домакините се поздравиха с класическа победа в първия си официален мач за 2012 година.

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com