2. Миньор (Пк)
  3. Миньор би Берое с 1:0 в контрола

Миньор би Берое с 1:0 в контрола

Том вкара победния гол за перничани в 77-ата минута

Миньор (Перник) спечели с 1:0 срещу Берое в контролна среща. Двата тима се срещнаха в Смолян, а спарингът бе част от лятната им подготовка преди новия сезон в А група.

Миньор и Берое си поделиха по едно полувреме. Първата част бе за старозагорци, които владееха повече топката и привидно контролираха играта, но така и не суъмяха да стигнат до чисто голово положение.

През първите 45 минути играчите опитваха да изненадат съперника с далечни удари. От Миньор Бибишков и новото попълнение Бруно Шароа опитаха късмета си неточно, а за Берое стреляха Веселин Пенев и Елиаш.

Контролата бе прекъсната за няколко минути в началото на втората част, когато феновете на Берое хвърлиха факли на терена.

В последните 20-ина минути на мача перничани натиснаха и в крайна сметка стигнаха до попадение. При едно центриране от корнер защитник на Берое изчисти с глава, но от 22 метра Том засече и с прехвърлящ удар даде победата на „чуковете” – 1:0 в 77-ата минута.

Берое пътува в петък за Стара Загора. Играчите на Ивко Ганчев почиват през уикенда и подновяват тренировки в началото на новата седмица.

Берое - Миньор 0:1
0:1 77' Том

Берое:
Скорчев , Кисонга, Енчев, Зафиров (к), В. Пенев, Лоузейро, Елиаш, Божанов, Пл. Пенев, Христов, Фатаки

Старши-треньор: Ивко Ганчев

Миньор
: Пейков, В. Василев, Михов, Стойчев, Райчев, Илиев, Траянов, Шароа, Писаров, М. Василев, Бибишков
Старши-треньор: Стойчо Стоев

Марек помоли Перник да тренира на Стадиона на мира

Общинарите в Перник ще решават каква да е цената за ползване на сесия утре

Коматево посреща финала за Купата на Аматьорската футболна лига

Верея и Миньор ще спорят за отличието

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com