2. Мондиал 2010
  3. Блатер раздава $ 420 млн. на световното

Блатер раздава $ 420 млн. на световното

$ 30 млн. за шампиона, слабаците си заминават с по $ 9 млн.

Светът продължава да се бори с последствията от финансовата криза, но за футболната централа ФИФА криза няма. На световното първенство ще се раздават чудовищни премии. На 11 юни в ЮАР, освен за световната титла, започва битката за наградния фонд от 420 млн. долара. В сравнение със световното в Германия през 2006 г., премиите са скочили със 61%. А в сравнение с Япония и Република Корея през 2002 г. - със 150%.

Всеки финалист ще прибере минимум $ 8 млн. Отделно участниците получават по още $ 1 млн. за подготовка, станаха 9 млн. Класирането на 1/8-финалите носи 9 млн. долара, а на 1/4-финалите - 14 млн. долара. Полуфиналистите напускат с $ 20 млн. Загубилият финала ще се утеши с $ 24 млн., а шампионът прибира $ 30 млн. (през 2006 г. Италия взе 19,3 млн. долара). Всеки клуб, изпратил свой играч на световното, ще получи обезщетение - 1600 долара на ден. Очаква се обезщетенията да достигнат $ 40 млн.

"7 дни спорт"

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.