2. Мондиал 2010
  3. Бразилия победи с 2:0 ощетените от съдбата ирландци на "Емиратс" (видео)

Бразилия победи с 2:0 ощетените от съдбата ирландци на "Емиратс" (видео)

Робиньо се развихри и почти сам би съперника

Бразилия победи с 2:0 ощетения от съдбата тим на Ирландия в приятелски мач на „Емиратс” в Лондон.

Автогол на Келт Андрюс и страхотно попадение на Робиньо донесоха победата на момчетата на Карлос Дунга. Преотстъпеният на Сантос бивш играч на Реал и Ман Сити бе несъмнено най-добрият на терена. Ирландците пък изиграха първия си мач след „божията ръка” на Анри, заради която островитяните не можаха да се класират за световното първенство.

Срещата, която се игра пред 40 000 зрители на стадиона на Арсенал, започна изненадващо с натиск на селекцията на Джовани Трапатони. В началото Роби Кийн имаше добър шанс, но Жулио Сезар спаси.

След това бразилците изравниха и лека-полека започнаха да диктуват играта. Робиньо и Адриано на няколко пъти имаха добри изяви и можеха да открият. В последните минути на първата част обаче това стана. „Кариоките” натиснаха в края и в 44-ата минута получиха награда. Робиньо центрира ниско по земя отдясно и играчът на Блекбърн Келт Андрюс засече нещастно топката в мрежата зад Шей Гивън.

През втората част съперникът на България в групите за Мондиал 2010 беше още по-безпомощен. Играчите на Дунга контролираха тотално играта и създадоха доста положения. Кака, Графите, Нилмар и други бяха близо до второ попадение преди то да падне.

В 76-ата минута отбор номер 1 в историята на футбола направи една от типичните си фамозни атаки, заради които тази игра има толкова много почитатели по света.  Кака, Графите, Робиньо, пак Графите и пак Робиньо бе пътят, по който мина топката преди последния със страхотен изстрел от границата на наказателното поле да направи 2:0.

След втория гол темпото на игра падна още, а ирландците не направиха почти нищо смислено през всичките втори 45 минути. Единствено нападателят на Нюкасъл Леон Бест се опита с хубав удар в последните секунди да намали, но Сезар отново спаси без проблеми.

Ирландия - Бразилия 0:2
0:1 Келт Андрюс 44' (автогол)
0:2 Робиньо 76'

Ирландия: Гивън; Кели, Сейнт Леджър, Макшейн, Уилън (57 - Гибсън); Андрюс, Лоурънс (69 - Маккарти), Дъф (57 - Макгийди), Килбейн. Кийн, Дойл (78 - Бест);
Селекционер: Джовани Трапатони;

Бразилия: Ж. Сезар; Майкон (84 - К. Едуардо), Лусио (82 - Луизао),Жуан, Фернандес; Ж. Силва, Кака, Мело, Рамиреш (65 - Д. Алвеш); Адриано (65 - Графите), Робиньо (77 - Нилмар);
Селекционер: Карлос Дунга;

Стадион: Емиратс, 40082;

Рефер: Майк Дийн;

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.