2. Монтана
  3. Калиакра изпусна Монтана с 10 души (видео)

Калиакра изпусна Монтана с 10 души (видео)

Отборът на Калиакра записа 4-а точка в родния елит. В първото си домакинство в „А” група новакът записа нулево равенство срещу Монтана, като тимът от Каварна игра с 10 души цяло полувреме.

Отборът на Калиакра записа 4-а точка в родния елит. В първото си домакинство в „А” група новакът записа нулево равенство срещу Монтана, като тимът от Каварна игра с 10 души цяло полувреме. В самия край на двубоя воденият от Филип Филипов тим можеше да стигне дори до победата. Невероятен пропуск направи резервата Стефанов, който се озова на чиста позиция пред вратата на гостите. Иначе Калиакра трябваше да се справя с човек по-малко от 50-ата минута, когато червен картон за грубо нарушение получи дошлият от ЦСКА Светослав Петров. Така Калиакра продължава успешното си представяне, а Монтана спечели първа точка, след като загуби мача си срещу Локомотив (Сф) в първия кръг.

Двубоят се игра на кокетния стадион в Каварна, където лятната жега поизмъчи играчите на двата отбора.

Първото полувреме беше сравнително равностойно. Първо в 19-ата минута Мирослав Антонов от състава на гостите стреля опасно, но топката мина покрай левия страничен стълб на вратата на Господинов.

В 27-ата минута бе създадена най-добрата възможност за откриване на резултата. Чипилов бе изведен сам срещу Господинов и го прехвърли, но Димитров изби пред гол линията.

След повече от половин час домакините стигнаха до положение. Асът на домакините Четин Садула, който е юноша на Левски, получи добро подаване от Станчев, навлезе в наказателното поле на Монтана и стреля, но Христо Иванов успя да избие.

Точно преди почивката грешка на отбраната на домакините позволи на Илиев да шутира, но кълбото прехвърча над напречната греда.

Пет минути след подновяването на играта Светослав Петров извърши зверско нарушение срещу бившия левскар Мирослав Иванов и главният рефер Ивайло Стоянов веднага вдигна картона с червения цвят.

Монтана обаче не успя да се възползва от численото си предимство. Чак в 75-ата минута резервата Георги Аврамов, който замени неубедителния Миро Антонов, стреля по земя, но Господинов успя да спаси, хвърляйки се в долния ляв ъгъл.

В 86-ата минута Калиакра успя да стигне до 100-процентово голово положение, което за съжаление на малкото градче бе пропуснато. Невнимание от страна на монтанската защита доведе до извеждащо подаване на Стоилов към друга резерва – Стефанов, които от малкия пенал стреля силно покрай дясната греда на вратата на Христо Иванов.

Така двата отбора не се победиха и си поделиха по 1 точка.

КАЛИАКРА - МОНТАНА 0:0

Калиакра: Господинов, Димов, Димитров, Раденцов, Н. Петров (66-Стефанов), Райчев, Петров, Садула, Станчев (76-Александров), Филипов (52-Стоилов), Св. Петров
Треньор: Филип Филипов

Монтана: Иванов, Мечечиев, Иванов, Жеков, Христов, Трифонов, Илиев (60-Кондев), Антонов (70-Аврамов), Чипилов, Личков, Фиданин (46-М.Иванов)
Треньор: Атанас Джамбазки

Жълти картони: Н. Петров, Райчев, Станчев, Господинов, Александров (Калиакра), Жеков (Монтана)
Червени картони: Светослав Петров (Калиакра)
Съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: „Калиакра”, Каварна

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...