2. Монтана
  3. Монтана и грузинци стигнаха до равенство в Банско

Монтана и грузинци стигнаха до равенство в Банско

Контролната среща завърши при резултат 1:1

Монтана и елитният Собуртало (Грузия) направиха 1:1 в контролна среща играна в Банско, където двата отбора са на летен лагер. Заради юлските горещини двубоят започна половин час по-късно от обявеното и се игра на централния терен в комплекса „Пири”, съобщава "Червен картон".

Монтанци играха по-добре преди почивката, но грузинските футболисти първи откриха резултата. Това се случи в 17-та мин., когато Кпараишвили и Рушхадзе разиграха в пеналта и последният изпрати топката неспасяемо в мрежата зад Ивайло Василев. Последваха пропуски на едно от новите попълнения в лятната селекция на Монтана Даниел Генов и на Петър Атанасов.

Натискът на символичните домакини все пак даде резултат в края на полувремето. В 42-та мин. Атанасов се отзова на метър от границата на наказателното поле и с удар покрай вратаря изравни. Треньорите и на двата отбора направиха доста смени на полувремето и от това пострада качеството на играта. Жегата също си каза думата и нов гол до края на мача не падна. Веднъж вратарят Христо Иванов се намеси решително. После пък левият бек Раиф Мурадов изпусна да се разпише от близо.

Монтана: 33.Ивайло Василев, 23.Гийермс да Соуса-Шоко, 3.Иван Михов, 13.Раиф Мурадов, 6.Тихомир Трифонов, 8.Георги Коруджиев, 7.Даниел Генов, 16.Маркос Маркиньос, 24.Фернандо да Силва, 22.Сергей Георгиев, 10.Петър Атанасов (Христо Иванов, Денси Пидев, Антон Полюткин, Жосиас Басо, Марио Иванов, Иван Иванов, Атанас Илиев, Александър Веселинов).

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...