2. Монтана
  3. Монтана и Видима спукаха топката (снимки)

Монтана и Видима спукаха топката (снимки)

Балтии и слаб футбол на „Огоста”

Монтана би Видима с 1:0 в изключително грозен мач от 10-ия кръг на „А” група. Луис Едуардо отбеляза единствения гол в 16-ата минута. Иначе двата отбора добре се наритаха. Носилката влизаше често. По време на мача юбилярят Георги Мечечиев, който изигра своя мач номер 250 в „А” група, Даниел Гаджев и Луис Едуардо напуснаха принудително, а жълтите картони бяха едва шест. Публиката на „Огоста” често освиркваше севлиевци за грубите им нарушения.

Поражението е четвърто поредно за Видима, докато Монтана записа четвърти успех от началото на сезона и втори като домакин. Освен това, тимът на Стефан Грозданов вече в трети пореден мач няма допуснат гол.

Началото беше равностойно, имаше атаки и към двете врати. Постепенно Монтана пое инициативата и поведе в резултата. Луис Едуардо отбеляза шестия си гол този сезон. Той реализира от вратарското поле, след като Димитър В. Илиев хитро продължи към него центриране на Мечечиев отляво и бразилецът на празна врата нямаше как да сбърка.

Видима увеличи оборотите, но не стигаше до опасности. Монтана на свой ред можеше да удвои преднината си, след като преди това двата отбора се наритаха хубаво в центъра на терена. Удар на Янко Сандански от 30 метра беше боксиран от вратаря, а Тихомир Трифонов не намери целта от 1 метър след центриране от ъглов удар. Димитър В. Илиев пък излезе сам срещу вратаря, но изрита топката във висините и полувремето приключи при само 1:0.

Веднага след подновяването на играта Видима можеше да изравни, но пропиля най-чистото си положение. Копаранов сбърка в защитата на Монтана, но после си поправи грешката и отне топката на Веселин Стойков, който се забави прекалено много, иначе трябваше само да ритне топката в мрежата.

Монтана видимо беше по-класният отбор, но и те играеха слабо. В 52-ата минута Копаранов бе оставен непокрит пред вратарското поле, но засече центриране отляво в аут.

След още няколко балтии Георги Какалов, който беше най-активен от тима на гостите, стреля от воле, но Копаранов изби от голлинията.

В края Видима пробва да осъществи някакъв натиск, но без никаква идея как да стигне до вратата на Христо Иванов.

16.
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...