2. Монтана
  3. Монтанци паднаха с 0:2 от осмия в гръцкия елит

Монтанци паднаха с 0:2 от осмия в гръцкия елит

В контролна среща, играна в Правец, Монтана загуби с 0:2 от гръцкия Платениос, осми през изминалия сезон в елитната дивизия на първенството на югозападната ни съседка

В контролна среща, играна в Правец, Монтана загуби с 0:2 от гръцкия Платениос, осми през изминалия сезон в елитната дивизия на първенството на югозападната ни съседка, съобщава chervenkarton.com. Това бе шестата проверка за монтанци от лятната им предсезонна подготовка и първа след завръщането на отбора от лагера в Банско. В пиринския балкан възпитаниците на треньора Стевица Кузмановски записаха три победи, един равен мач и една загуба.

Преди почивката на мача в Правец играта бе по-бавна, като футболистите и на двата отбора не предприемаха излишни рискове. Затова и положенията за гол пред вратите почти липсваха. Веднъж отлична възможност се откри пред Атанас Илиев, но той изпусна сам срещу вратаря. Бразилският полузащитник на Монтана Маркос Маркиньос направи няколко интересни неща, с които си заслужи добрите думи на зрителите, дошли на стадиона в града на бившия първи. В 53-та мин. централният нападател на гръцкия тим бе оставен непокрит в наказателното поле и от 5-6 метра изпрати топката във вратата зад Ивайло Василев. След гола монтанци създадоха 2-3 по-опасни ситуации пред вратата на съперника, но ги пропиляха лековато. Най-чистото отново се откри пред Атанас Илиев, който отново не успя да преодолее стража на гръцкия тим при второто си излизане очи в очи с него. Отборът на Платениос вкара втория си гол пет минути преди края на мача след като изненада защитата на Монтана при едно центриране от корнер на близката греда. В събота отново в Правец и отново от 18 часа тимът на Стевица Кузмановски ще премери сили с друг елитен гръцки тим Ксанти.

Монтана: 33.Ивайло Василев, 23. Гийерме да Соуса-Шоко, 5.Антон Полюткин, 13.Раиф Мурадов, 6.Тихомир Трифонов, 8.Георги Коруджиев, 7.Даниел Генов, 16.Маркос Маркиньос, 9.Атанас Илиев, 22.Сергей Георгиев, 10.Петър Атанасов (Иван Михов, Николай Чипев, Иван Иванов, Костадин Дяков, Фернандо да Силва).
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...