2. Моторни спортове
  3. Българинът Ангел Караньотов завърши 6-и в старта от Супермото в Тришина (Италия), въпреки зверско падане в първия манш и контузия

Победител е французинът Адриан Шариер (Франция) с 19:18.316 минути

В предпоследния кръг от Световния шампионат по Супермото, който се проведе в Тришина, българинът Ангел Караньотов завърши на 6-о място и добави 23 точки към актива си. Постижението на младия български състезател има още по-голяма стойност, тъй като той претърпя зверско падане в първия манш, когато беше блъснат от Бардолини.

Състезанието беше временно спряно, линейка навлезе на пистата и на Караньотов беше оказана първа медицинска помощ. След това беше даден нов старт, но във втория манш Ангел Караньотов направи изключително каране и се класира 6-и, като даде време от 19 минути и 55.046 секунди. Победител е французинът Адриан Шариер (Франция) с 19:18.316 минути.

Последният кръг от Световния шампионат по Супермото е другата седмица в Перпинян (Франция). "Организаторите прекратиха първия старт и беше дадено ново начало на състезанието, наложи дори да бъде оказана първа медицинска помощ на Ангел. Инцидентът стана след като Бардолини го блъсна и предизвика голямо меле. Въпреки това обаче Ангел реши да кара и всички са във възторг от мъжеството му. Първите информации са, че има комоцио", обясни майката на Караньотов - актрисата Аня Пенчева.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано