2. Моторни спортове
  3. България лидер в състезание с ретромотори и кошове

България лидер в състезание с ретромотори и кошове

Във Вранско, Словения се провежда ІV /предпоследен/ кръг от Европейския шампионат по супермото.

Съчетано със словенско държавно първенство „Алпе Адрия” Eurocup – състезание с ретромотори и кошове. Много атрактивно състезание с участници, без ограничение във възраста /важи, както за състезатели, така и за мотори/. Тук могат да се видят стари машини като Дукати, Хонда, Мотогуци и др., които с грижливата и дългогодишна поддръжка на собствениците им все още има какво да покажат.

Преди малко приключи първият манш в класовете SM 250 и SM450, които стартираха заедно с общо 19 участници.

·        В малкия клас 85 м3  Майкъл Иванов срази конкуренцията като финишира първи.

·
В клас SM 250 м3  варненецът Георги Гочев е първи като стартира от 13-то място и успя да финишира 11-ти в общото класиране.