2. Моторни спортове
  3. България на първо място в Източноевропейския шампионат по мотокрос

България на първо място в Източноевропейския шампионат по мотокрос

Новото трасе за мотокрос "Власотинци" в Сърбия беше домакин на петия кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос, в който българските пилоти спечелиха три индивидуални златни отличия и отборната надпревара. Иван Петров (КТМ) извоюва първото място в клас 65 куб.см. с победи и в двата старта, сребърното отличие отиде при друг български пилот - Валентин Роглев (КТМ), а бронзът взе румънецът Роберт Томпа (КТМ). Изцяло българска бе тройката при 85-кубиковите, където с 47 точки златото грабна Майкъл Иванов (КТМ). Шевки Шевкиев (Сузуки) и Георги Гочев (Хонда) бяха другите пилоти на подиума за награждаване.

В клас ATV на върха застана Николен Кушев (Ямаха) с подгласници хърватинът Игор Фабиани (Сузуки) и сърбинът Тадей Кошчак (КТМ). Николай Колев (Сузуки) спечели сребърен медал в клас МХ2. В него победата беше за македонския състезател Християн Илиовски (Сузуки).

Сребро и бронз взеха българските състезатели в най-големия клас МХ1. Бончо Аврамов (КТМ) завърши на втори място, а Мартин Тодоров (Ямаха) остана трети. Победител и в този кръг е румънският пилот Валентин Радуца (КТМ), който води във временното класиране за шампионата В класирането по нации България отново застана начело, следвана от отбора на домакините от Сърбия и от тима на Румъния.

Следващият кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос е през октомври в Троян.