2. Моторни спортове
  3. БФАС: Румен Дунев се е състезавал с валидна застраховка

БФАС: Румен Дунев се е състезавал с валидна застраховка

Пилотът на Хаволайн Рейсинг Тим Румен Дунев е имал валидна застраховка по време на състезанието от пистовия шампионат в Бургас на 17 и 18 октомври тази година. Той спечели финалния старт от първенството, което му донесе и титлата в обединената група А и N над 1600 куб. см, което преди осем дни бе оспорено на официална пресконференция в София от съперника ма Илия Царски.

Днес стана ясно, че полицата на Дунев е била валидна, след като на официално запитване от Българската федерация по автомобилен спорт (БФАС) се получи отговор от ЗД БулИнс, подписано от директора Ж. Виронов (виж факсимилетата от двата документа)

В писмото се казва:

„Уважаеми Господа,

В отговор на Ваше писмо № 152/11.12.2009 г. Ви уведомяваме, че в ЗД "БУЛ ИНС" АД има валидна застрахователна полица № 0930132016/0424016 издадена за цитирания в писмото Ви автомобил. Заведена е щета № 091632000016/13. 11. 2009 г., която е готова за изплащане.”

Днес беше последният срок, в който Румен Дунев бе задължен да представи застраховката си, която е използвал за оспорваното от Илия Царски (Автоцар) бургаско състезание.

Националната федерация отложи решението си по казуса „писта Бургас” от понеделник 7 декември за днес, като даде възможността Дунев да предостави валидната застрахователна полица.

Царски обвиняваше съперника си, че е бил неизправна страна в Бургас 2009, като се е състезавал в нарушение на правилата. По този начин оспорваше и победата на Дунев, и титлата в група А и N над 1600 куб. см от пистовото първенство, която пилотът спечели с първото си място в Бургас 2009.