2. Моторни спортове
  3. Димитър Илиев и Янаки Янакиев заминаха за Рали Хърватска

Димитър Илиев и Янаки Янакиев заминаха за Рали Хърватска

Димитър Илиев и неговият навигатор Янаки Янакиев заминаха за Хърватска, където през идния уикенд ще вземат участие в рали „Хърватска”

Рано вчера сутринта екипът на VIVACOM Rally Team - Димитър Илиев и неговият навигатор Янаки Янакиев заминаха за Хърватска, където през идния уикенд ще вземат участие в рали „Хърватска”. Едноименното състезание, което е втори кръг от Европейския рали шампионат, успя през годините да се утвърди като едно от най-интересните в календара на Стария континент. Тазгодишното издание на ралито ще се проведе от 14 до 16 май и ще бъде под патронажа на президента на република Хърватска - г-н Иво Йосипович. Заявки за състезанието са подали 50 отбора от цяла Европа, като екипажът на VIVACOM Rally Team ще стартира по трасето с номер шест.

През петъчния ден ще се проведе церемониалният старт, като веднага след това състезателите ще стартират в пет скоростни етапа. За събота организаторите са подготвили шест отсечки, а за неделния ден още четири, като финала ще бъде в ранния следобед.
От тимът на VIVACOM потвърдиха, че състезателната Skoda Fabia S2000 е напълно готова за старт и всички с нетърпение очакват предстоящото състезание.

Рали „Хърватска" е една от любимите надпревари на Димитър Илиев, който традиционно се класира отлично, когато участва в това състезание. При последното, през 2007-ма година, заедно с Янаки Янакиев завършиха на първо място в Европейския шампионат и на второ в генералното класиране.

Очаквайте скоро още новини относно представянето на VIVACOM Rally Team във втория кръг от Европейския рали шампионат.