2. Моторни спортове
  3. Калипетрово прие четвъртия етап от родния шампионат по автокрос

Калипетрово прие четвъртия етап от родния шампионат по автокрос

Четвъртият кръг от републиканския шампионат по автокрос се състоя край силистренското село Калипетрово. Участваха 23 пилоти - 14 в клас до 1 600 кубически сантиметра и 9 - в клас до 4 500 кубически сантиметра. Състезателят на силистренския автомобилен спортен клуб "Тони старт" Пламен Петров се класира първи в клас до 1 600 кубически сантиметра

Четвъртият кръг от републиканския шампионат по автокрос се състоя край силистренското село Калипетрово. Участваха 23 пилоти - 14 в клас до 1 600 кубически сантиметра и 9 - в клас до 4 500 кубически сантиметра, предаде БТА. Състезателят на силистренския автомобилен спортен клуб "Тони старт" Пламен Петров се класира първи в клас до 1 600 кубически сантиметра.

В клас до 4 500 кубически сантиметра за фаворити бяха сочени Христо Александров и Александър Атанасов, но в крайна сметка се наложи Христо Александров от "Нептун" - Монтана. В отборното класиране на първо място се класира силистренският клуб "Тони старт", който има 10 лиценцирани пилоти.

Гост на състезанието бе заместник-председателят на Българската федерация по автомобилен спорт Георги Славейков.Той инспектира пистата, тъй като силистренци имат намерения да кандидатстват състезанието да стане кръг от европейския шампионат. Според Георги Славейков пистата край Калипетрово с дължина 1 100 метра е една от най-добрите в страната и е сравнима с пистите в Чирпан и Търговище. Но е необходимо да бъде изградена инфраструктура. По предварителни изчисления ще трябва да бъдат осигурени поне 1 милион лева. Републиканският шампионат по автокрос датира от преди трийсет години.

Състезанието край Калипетрово е едно от най-старите в България - провежда се за двайсет и девета година. Бъги за пръв път е конструирано в България преди 35 години. Първият регистриран шампион е от 1 979 година.