2. Моторни спортове
  3. Караньотов разби конкуренцията във 2-и кръг на ЕП по супермото

Караньотов разби конкуренцията във 2-и кръг на ЕП по супермото

Ангел Караньотов постигна забележителна победа и счупи рекорд във втория кръг на европейското първенство по супермото, след като спечели и двата манша на пистата "Долна Митрополия" край град Плевен.

Ангел Караньотов постигна забележителна победа и счупи рекорд във втория кръг на европейското първенство по супермото, след като спечели и двата манша на пистата "Долна Митрополия" край град Плевен. Българският пилот на КТМ записа уникалното време 16:54.550 минути във втория манш, след като постави и рекорд на пистата при седем обиколки, завършени с под 1:24 минути всяка. С това той остави далеч зад себе си своя основен съперник за първото място Ата Нуркан от Турция.

Следващото състезание за Ангел Караньотов е от третият кръг на световната купа по супермото, където най-голямата надежда на българския мотоциклетен спорт е на 15-о място във временното класиране.