2. Моторни спортове
  3. Крайно класиране на Zedmoto шампионата

Крайно класиране на Zedmoto шампионата

Този уикенд на писта „Дракон” се проведе третия последен кръг на Zedmoto шампионата. Стартът бе даден точно в 10 часа в събота (25 септември), като първи стартираха състезателите в клас Б600. В него на първо място заслужено застана Пламен Петров от Троян, който увеличи актива си с още 25 точки и зае първото място в крайното класиране.

Стартът в клас Б1000 бе един от най-интересните. Там златото грабна Атанас Самарджиев и изпревари досегашния лидер във временното класиране Николай Кулински само с една точка.
В клас А600 Иван Грозев – Доксата от Пловдив разби конкуренцията и завърши на първо място в състезанието. В крайното класиране състезателят се класира на второ място – на две точки след Красимир Михайлов – Кърта.
Кралският клас – А1000 бе доминиран и в трите кръга от Владислав Димитров – Гиса от Плевен, който държи и рекорда на пистата. След него в надпреварата завърши Димо Неделчев от София, следван от Румен Александров.

Уникален за България се оказа клас Нейкид, който се оказа и класът с най-голяма конкуренция. В него първо място зае Владислав Димитров – Гиса, следван от Петър Лозанов, който оглави крайното класиране.