2. Моторни спортове
  3. Лопес спечели 7-ия етап при мотоциклетистите в рали „Дакар”, Кома продължава да е лидер

Франсиско Лопес с КТМ спечели 7-ия етап при мотоциклетистите в рали „Дакар”. Лопес финишира за време 2:36,09 часа по 317-километровата отсечка между Мендоса и Валпарайсо, като изпревари с 3:57 минути лидера в генералното класиране Марк Кома. Трети, с изоставане от 5:21 секунди, завърши Сирил Деспре.

Кома има 51:22 минути преднина в генералното подреждане пред Джон Стрийт, а трети е Давид Фретин на 52:31 минути.

Утрешният ден на надпреварата беше обявен за почивен. Осмият етап е на 11-ия януари, а трасето включва отсечката от Велпарайсо до Ла Серена.