2. Моторни спортове
  3. Луис Салом труимфира в Гран при на Холандия

Луис Салом труимфира в Гран при на Холандия

Благодарение на победата в Холандия, испанецът увеличи преднината си в класирането при пилотите на 10 т. пред втория Винялес

Луис Салом спечели надпреварата за Гран при на Холандия от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto3, с което увеличи своя аванс на върха в генералното класиране.

Испанският пилот на КТМ завърши състезанието на пистата в Асен с време 38:20.086 минути, изпреварвайки с едва 0.122 секунди своя сънародник Марк Винялес, който завърши на второто място.

Благодарение на победата в Холандия, Салом увеличи преднината си в класирането при пилотите на десет точки пред втория Винялес.

Третото място в класирането сред пилотите и в състезанието в Холандия остана за испанеца Алекс Ринс, зад когото финишираха Мигел Оливейра, Алекс Маркес, Йонас Фолгер, Джак Милър и други.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано