2. Моторни спортове
  3. Марк Кома продължава да води убедително при мотоциклетистите на Рали "Дакар"

Марк Кома продължава да води убедително при мотоциклетистите на Рали "Дакар"

Мотоциклетистът на КТМ Марк Кома продължава да води убедително в състезанието с мотори на рали "Дакар", въпреки слабото си представяне във втория етап.

Испанецът финишира едва 17-и по трасето от Санта Роза де ла Пампа до Пуерто Мадрин, но това не му попречи на има комфортен аванс от 13:47 минути пред холандеца Марк Верховен, който спечели втория етап и излезе втори в общото класиране.

Втори след Верховен завърши съотборника му от КТМ Сирил Деспре, а трети остана сънародникът на французина Давид Фретен, който заема същото място и в генералното класиране.