2. Моторни спортове
  3. Най-бързият пилот с Мицубиши – с нов спонсор за Рали „България”

Най-бързият пилот с Мицубиши – с нов спонсор за Рали „България”

Пилотът с най-добро представяне в генералното класиране с Мицубиши на миналогодишното рали „България” – Игнат Исаев, ще премине през утрешния старт в Боровец, подкрепен от своя нов генерален спонсор – Армеец. Но това не е единственият лидер в българския автомобилен спорт, зад когото е застрахователното дружество. Огнян Герджиков – потенциален шампион в група Н, клас 3 и Спас Видаркински (Октан Тим)- оглавяващ временното първо място в група Н, клас 2 на Планински шампионат, са другите двама фаворити на Армеец

Пилотът с  най-добро представяне в генералното  класиране с Мицубиши на миналогодишното рали „България” – Игнат Исаев, ще премине през утрешния старт в Боровец, подкрепен от своя нов генерален спонсор – Армеец, съобщиха за Novsport. Но това не е единственият лидер в българския автомобилен спорт, зад когото е застрахователното дружество. Огнян Герджиков – потенциален шампион в група Н, клас 3 и Спас Видаркински (Октан Тим)- оглавяващ временното първо място в група Н, клас 2 на Планински шампионат, са другите двама фаворити на Армеец.

През изминалата 2008 г. Игнат Исаев (INTERLEASE Racing) спечели завидното 2-то място в генералното класиране за българския рали шампионат и 5-то място в група Н, клас 4 и в генерално класиране – за европейския, като стана вторият българин, качил се на стълбичката на 39-тото рали „България”. Настоящият пилот на Армеец грабна първото място сред Мицубишитата, като не позволи на нито един състезател с конкурентен автомобил да се доближи до победата. Първото място в общото класиране беше спечелено също от българин, небезизвестният - Крум Дончев, с автомобил Пежо 207 S2000.

Тези и  други пилоти ще бъдат главните претенденти за призовите места в 40-тото рали „България”. Стартът, на което ще бъде даден утре в 21: 30 ч. пред хотел „Рила” в Боровец.