2. Моторни спортове
  3. Петър Гьошев начело на Рали Сърбия

Петър Гьошев начело на Рали Сърбия

Екипажът на Престиж Рали Тим Петър Гьошев (Мицубиши Лансър Ево 9) продължава да бъде начело в класирането на Сърбия Рали, което е както кръг от националното първенство, така и първо състезание от шампионата на ФИА за Източна Европа

Екипажът на Престиж Рали Тим Петър Гьошев (Мицубиши Лансър Ево 9) продължава да бъде начело в класирането на Сърбия Рали, което е както кръг от националното първенство, така и първо състезание от шампионата на ФИА за Източна Европа.

В генералното класиране двамата българи са втори, но са изпреварвани единствено от Мико Хирвонен (Фин, Форд Фокус RS WRC). Финландецът не участва в класирането на европейския шампионат, а освен това Хирвонен ще е изваден от състезанието една отсечка преди края на състезанието.

Финландецът прави тестове на автомобила си преди участието си в седмия старт на световното първенство след три седмици в Боровец.

До момента Гьошев и Крум Дончев (Дончев Спорт, Пежо 207 S2000) си размениха по две победи. След 86.06 състезателни километра Гьошев бяга на Дончев с 4.8 сек, който от своя страна изпреварва Илиев повече от половин минута.

Днешният шести етап - второто преминаване на дългата отсечка Ластра 2 (10.60 км) бе отменен. Над Валево и над това трасе се изписа такъв град, че организаторите бяха принудени да спрат състезанието и това разстояние автомобилите минаха като обикновен преход до началото на етапа Райкович 2 (26.26 км).

Тогава обаче силна гръмотевица удари по местен трансформатор и остави радиостанциите на организаторите без ток.

Сърбите не случиха на време тази година. Това е третият пореден сезон, в който Сърбия Рали преминава при преобладаващ дъжд, който превръща и без друго хлъзгавите скоростни отсечки в истинска пързалка.