3. Стартира третото поредно Суперкар рали “Свети Влас 2009”

Стартира третото поредно Суперкар рали “Свети Влас 2009”

Рев на мощни двигатели огласи Свети Влас

Стартира  третото поредно Суперкар рали “Свети Влас 2009”

С минута мълчание в памет на загиналите наши сънародници в Македония стартира традиционното Суперкар рали „Свети Влас”, организирано от „Диневи Груп”, “Нептун Мотор Спорт” и СБА-Варна. За трета поредна година най-голямото яхтено пристанище у нас „Марина Диневи” събра любителите на високите скорости.

12 суперлуксозни  спортни автомобила се събраха  на Старт-Финала в Свети Влас, където през минута тръгнаха Ferrari Fiorano F599, Aston Martin DB9 Volante, Mercedes CL65 AMG, BMW M6-кабрио. Сред мощните возила имаше още Lamborghini Murcielago LP640, Audi R8, Porsche Carrera 4S, Ford Mustang Shelby, Mercedes SL63 AMG, Mercedes SL55 AMG, Ford Mustang Coupe и др. В рамките на три дни – от 6 до 8 септември те ще се състезават по отворени за движение пътища, като спазват стриктно закона за движение по пътищата.

Сред  състезателите са и строителните предприемачи братя Диневи, които  участват с Mercedes CL65 AMG и Lamborghini Murcielago LP640. Безспорно най-мощният автомобил в състезанието е този на Йордан Динев - Lamborghini Murcielago LP640. Колата е с 12 цилиндъра, 6500 кубика, 640 конски сили, развиваща максимална скорост 360 км в час.

Ралито  е предназначено само за серийни спортни автомобили с кубатура на двигателя над 3000 куб.см. В него не се допускат лимузини, джипове и професионални състезателни коли. Провежда се по отворени за движение пътища при спазване на ЗДП. И тази година маршрутът включва международна спирка – гръцкото градче Серес. Трасето Свети Влас - Бургас – Сливен – Пловдив – Серес – Сандански – София – Свети Влас е разделено на сектори чрез контролни пунктове за преминаване /наричани часови контроли/.

Ралито  се провежда в три етапа:
І етап - включва трасе с дължина 366 км и две изпитания за класиране. Едното от тях е Точна езда -  преминаване на определено разстояние за точно определено време /с точно определена скорост/, а другото е на писта Дракон.
ІІ  етап - включва трасе с дължина 372 км и едно изпитание за класиране – писта Серес.
ІІІ етап - включва трасе с дължина 620 км и едно изпитание за класиране – летище Сливен.
Класирането се извършва на базата на получените резултати  след сумиране на всички наказателни  секунди получени от даден екипаж.
Победителите  в Суперкар рали “Свети Влас 2009” ще бъдат обявени и наградени по време на заключителен коктейл на 8 септември 2009 г. в ресторант “Адмирал” на „Марина Диневи” – Свети Влас. Те ще получат купи и грамоти.