2. Моторни спортове
  3. Втора позиция за GLOBUL Rally Team в рали Средна гора 2012

Втора позиция за GLOBUL Rally Team в рали Средна гора 2012

Екипажът Крум Дончев/Петър Йорданов се качи с 4 позиции в последния ден

Екипажът на GLOBUL Rally Team Крум Дончев/Петър Йорданов се изкачи с четири позиции нагоре в генералното класиране и финишира на 2-ро място в рали Средна гора 2012. Надпреварата бе начален кръг от българския рали шампионат.

Рали Средна гора 2012 (11-13 май) започна в петък вечерта с етап, чийто маршрут преминаваше през центъра на гр. Панагюрище. Преминавайки по отсечката, след попадане във фракция, автомобилът на Дончев/Йорданов се подхлъзна и се удари в предпазните стени, вследствие на което бе скъсан задният мост.

На следващия ден състезанието бе рестартирано с 15-минутен сервиз и предстоящи 5 нови отсечки. Времето, отредено за сутрешния сервиз обече бе недостатъчно за отстраняване на повредата от нощния етап и заради закъснението си за часовата контрола към резултата на екипажа бяха добавени 30 секунди. Освен това, на старта на първата за деня отсечка в автомобила Пежо 207 S2000 се скъса задната лява полуоска.

Повредите бяха отстранени от механиците на GLOBUL Rally Team по време на обедния 30- минутен сервиз. Крум Дончев пък, подобрявайки резултатите си от сутрешното преминаване, започна да наваксва закъснението си.

Програмата на рали Средна гора 2012 за втория ден включваше финалните 5 отсечки. От самото начало стратегията на екипажа на GLOBUL Rally Team бе да атакува съперниците си. В резултат, след изминаването на всеки от етапите, Дончев се изкачваше с позиция нагоре в генералното класиране и постигна тотален обрат в състезанието, след като от шесто място в края на първия ден, завърши състезанието втори.

След финала на последната отсечка от рали Средна гора 2012, която Крум Дончев спечели, пилотът на GLOBUL Rally Team сподели: „Изключително съм щастлив, че успяхме да надмогнем трудностите, които имахме през първия ден на състезанието. Аз, навигаторът ми и целият ни екип бяхме мотивирани до краен предел да обърнем ситуацията в наша полза и го сторихме през финалния ден на надпреварата. Изкачихме се от шеста до втора позиция. Същевременно днес, за разлика от предходния ден, не сме имали никакви проблеми. Единствено, по време на етап Язовира 2, застигнахме турския състезател Ягиз Авджи и се забавихме, но той със сигурност не ни е видял в огледалата. Сега продължаваме с подготовката си за следващото състезание.”

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано