2. Моторни спортове
  3. Второ място за GLOBUL Rally Team на рали "Средна гора" 2013 г.

Второ място за GLOBUL Rally Team на рали "Средна гора" 2013 г.

Екипажът на GLOBUL Rally Team финишира на втора позиция в 10-ото издание на рали "Средна гора" 2013 г. Състезанието бе пети кръг от Българския рали шампионат, както и кръг от Европейската рали купа.

Рали "Средна гора" се проведе в три състезателни дни, в периода 9-11 август. Надпреварата стартира с вечерен суперспециален етап в Панагюрище, в който Дончев и Йорданов дадоха второ време със своя Ford Fiesta R5.

Състезанието продължи в съботния ден на 10 август с пет отсечки, две от които се повториха следобед. Тандемът Крум Дончев и Петър Йорданов завърши първия ден от състезанието на втора позиция.

През финалния ден на рали "Средна гора" 2013 г. екипажът на GLOBUL Rally Team имаше за задача да преодолее пет скоростни отсечки. Дончев и Йорданов дадоха най-добри времена в четири от тях, което ги приближи до лидерите в класирането. В крайна сметка Крум Дончев и Петър Йорданов се справиха успешно с изпитанията и завършиха на втора позиция в тазгодишното издание на надпреварата.

"Доволен съм състезанието. Занапред разчитам на развитие с новия автомобил Ford Fiesta R5, който е страхотен. На следващото състезание ще атакуваме, тъй като разликата в генералното класиране е малка!", каза Крум Дончев след финала на ралито.