2. - Национален отбор
  3. 1:1 между Швеция и България след първите 45 минути в Трелеборг

1:1 между Швеция и България след първите 45 минути в Трелеборг

При равенство 1:1 между Швеция и България приключиха първите 45 минути на европейската квалификация за младежи. Мачът се играе в Трелеборг, а нашите изиграха добро първо полувреме на чужда земя.

Футболистът на Блекбърн Мартин Олсон изведе домакините напред в 31-ата минута с удар от наказателното поле. Само четири минути по-късно обаче Виктор Генев възстанови статуквото след асистенция на Дани Кики.

За първите 45 минути двата отбора отправиха общо 10 удара към двете врати – по 5 за всеки тим. Владеенето на топката бе 52 към 48% в полза на Швеция.

Преди гола на два пъти Александър Тонев притесни вратаря на гостите Нордфелд.

Ето и целият състав на българските младежи: 12. Марио Кирев 21. Васил Божиков 4. Милчо Макенджиев 5. Виктор Генев 6. Павел Виданов 7. Лъчезар Балтанов (к)  8. Мариан Огнянов 18. Дилян Колев 19. Александър Тонев, 17. Виктор Петаков 3. Дани Кики;

Резерви: 1. Петър Денчев  13. Цветомир Панов 18. Страхил Попов 11. Радослав Димитров  22. Тодор Колев 14. Иван Цачев 9. Атанас Апостолов;