2. - Национален отбор
  3. България падна от Испания в Благоевград

България падна от Испания в Благоевград

Юношеският национален отбор на България до 17 година загуби с 0:1 от Испания в приятелска среща, играна пред близо 2000 зрители в Благоевград, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Възпитаниците на селекционера Александър Димитров създадоха първото положение в мача. В 8-ата минута Милчо Ангелов останал сам срещу вратаря Рубен Вейга не успя да го преодолее. До края на първото двата отбора си размениха още по едно положение. Първо в 27-ата минута Джонатан Ортис пропусна след центриране отдясно, а три минути по късно Георги Минчев стреля от непосредствена близост встрани от вратата.

Единственото попадение в срещата падна в 57-ата минута, когато груба грешка на Стивън Петков позволи на Рубен Едуарте да се разпише за 1:0. Преди това Борха Мартинес удари греда за испанците. Провинилият се за гола Стивън Петков получи златен шанс да се реваншира минута преди края на мача, но ударът му бе отразен от Вейга, а при добавката нацели гредата.

В четвъртък от 14.00 часа двата отбора ще изиграят още една приятелска среща в Благоевград.

След края на мача селекционерът Александър Димитров съжали за изпуснатите положения от неговия отбор. Все пак той призна класата на испанците, които тренират в клубове с бюджети над 30 млн. евро.
Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна