2. - Национален отбор
  3. Девойките на България допуснаха втора загуба в контролите от подготовката за Европейското

Националният ни отбор по футбол за девойки до 17 години записа втора загуба по време на подготовката си в Свиленград преди Европейското първенство в Полша в края на месец октомври

Националният ни отбор по футбол за девойки до 17 години записа втора загуба  по време на подготовката си в Свиленград преди Европейското първенство в Полша в края на месец октомври.

След загубата с 2:4 от Гърция в първата контрола нашите отстъпиха с 1:2  и от отбора на Турция. Въпреки това селекционерът на българския тим Емил Кърцелски остана изключително доволен от играта на своите възпитанички и каза, че ако не бил спорния гол през първата част в полза на туркините, мачът съвсем спокойно е можел да завърши наравно - 1:1. Единственото попадение за националките на България реализира Виктория Михайлова, а Кърцелски за пореден път отчете силната игра на състезателките от благоевградския клуб „Спортика”, където също е треньор.

Двете близначки Ренета и Райна Филипова, като и Гергана Чонкова започнаха титуляри, а през втората част в игра се появиха и останалите от благоевградския клуб Вероника Гоцева, Йоана Джамбазова и Гергана Мазнева. Днес футболистките заминаха за Турция, където ще участват в тристранен турнир отново срещу формациите на Гърция и Турция. Първият мач на българките е на 30 юни с Гърция, а на 1 юли играем отново срещу домакините.