2. - Национален отбор
  3. Губим от Черна гора на почивката

Губим от Черна гора на почивката

Двубоят се играе пред 10 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски"

България губи с 0:1 от Черна гора след едно полувреме игра, предаде репортер на Novsport.com.

Двубоят се играе пред 10 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски".

Голът за гостите бе дело на Зверотич в 35-ата минута.

Аут за мача бяха контузените Станислав Манолев и Чавдар Янков. На техните места започнаха Веско Минев и Георги Пеев. Минев обаче бе ляв краен бранител, а Живко Миланов – десен. На мястото на Валери Божинов пък беше Митко Рангелов, който си партнираше в атака с новото попълнение на турския Газиантеп Ивелин Попов.

Българите започнаха вихрено двубоя и до 10-ата минута Рангелов на два пъти пропусна да ни даде ранен аванс. Малко по-късно Попов стреля от 18 метра, но топката мина на метър над вратата, а Миланов не успя да насочи кълбото добре с глава след центриране на Марто Петров.

Късметът ни покри в 21-ата минута, когато гостите организираха страхотна атака на скорост, Вучинич подаде прострелно в малкото наказателно поле, но Джалович се размина на сантиметри с топката. След половин час игра пък Веско Минев пробва късмета си от средна дистанция.

Миланов качи топката на главата на Попов в 35-ата минута, но Божович показа страхотен рефлекс. Само няколко секунди по-късно Зверотич със страхотен шут по земя откри резултата в полза на Черна гора.

В края на полувремето Вучинич на два пъти можеше да удвои преднината на своя отбор след грешки в защитата на Станимир Стоилов.

България – Черна гора 0:1
(0:1) Зверотич 35’

България: 13. Михайлов 16. Миланов 3. Стоянов 15. Иванов 5. Минев 12. Пеев 6. Ангелов 19. Ст. Петров (к) 17. М. Петров 7. Попов 11. Рангелов;

Резерви: 1. Стоянов 4. Сираков 9. Камбуров 10. Божинов 14. Домовчийски 18. Димитров 20. Генчев;
Селекционер: Станимир Стоилов;

Черна гора: 1. Мл. Божович 2. Павичевич 20. Джудович 3. Баша 4. Йованович 17. Зверотич 15. Пекович 11. Бошкович 7. Вукчевич 10. Джалович 9. Вучинич (к.);

Резерви: 12. Блажич 13. Новакович 8. Бечирай 6. Касчелан 19. Вл. Божович 23. Делибашич 5. Батак;
Селекционер: Златко Кранчар;