2. - Национален отбор
  3. Милан Барош се отказа от националния, няма да играе срещу България

Милан Барош се отказа от националния, няма да играе срещу България

Чешкият нападател Милан Барош слага край на кариерата си в националния отбор, който снощи загуби с 0:1 от Португалия на четвъртфиналите на Евро 2012 в Полша и Украйна. Новината съобщи говорителят на отбора Ярослав Коларж.

Чешкият нападател Милан Барош слага край на кариерата си в националния отбор, който снощи загуби с 0:1 от Португалия на четвъртфиналите на Евро 2012 в Полша и Украйна. Новината съобщи говорителят на отбора Ярослав Коларж.

Барош е обявил решението си в съблекалнята след мача.

"Футболистите и треньорът аплодираха Барош в продължение на пет минути. Беше много емоционално", добави Коларж.

30-годишният Барош, който играе за турския Фенербахче, има 41 гола в 93 мача за националния отбор, но не успя да се разпише на Евро 2012. Чехът стана голмайстор номер 1 на Евро 2004 с пет попадения.